همانطور که می‌دانید زعفران به عنوان یکی از طعم دهنده‌های اصلی در جهان شناخته شده و بسیاری از افراد برای تجربه غذایی با کیفیت‌تر و خوشمزه‌تر از این محصول بهره‌مند می‌شوند. جالب است بدانید که کشور عزیزمان ایران به عنوان اولین صادر‌کننده زعفران در جهان شناخته شده و این محصول را با بهترین کیفیت به کشورهای سراسر دنیا صادر می‌کند.

به طور حتم یکی از فاکتورهایی که در فروش تمامی محصولات نقش بسزایی دارد استفاده از بسته‌بندی‌هایی جذاب و کارآمد می‌باشد. طراحی بسته‌بندی زعفران با توجه به وجود شرکت‌های متعدد، کار دشواری خواهد بود.

برای این که بتوانید بسته‌بندی مناسبی را به مشتریان خود ارائه دهید می‌بایست اصول و قواعدی اساسی را در نظر بگیرید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن موجبات لازم را برای افزایش فروش محصولتان فراهم کنید.


 طراحی بسته‌بندی زعفران

رسیدگی به اقدامات اولیه برای طراحی بسته‌بندی زعفران

مطمئنا برای شروع هر کاری می‌بایست اقدامات اولیه لازم را شناسایی کرده و به رسیدگی آنها پرداخت. این کار موجب می‌شود تا از این طریق بتوان از بروز هرگونه مشکل در اواسط کار جلوگیری کرد. در حقیقت یکی از ارکان اصلی آموزش طراحی بسته‌بندی زعفران این است که بدانیم چگونه هویت بصری برند را تنها با استفاده از یک بسته‌بندی ساده و کارآمد به مخاطبان شرح دهیم.

توجه داشته باشید که مهم‌ترین عنصر در اقدامات اولیه این مبحث، استفاده از تکنیک های برندینگ می‌باشد که ما بطور مفصل در مقاله " برندینگ به زبان ساده " به آن پرداخته ایم. مادامی که شما یک برند برای محصولات و بسته‌بندی‌های خود نداشته باشید قادر نخواهید بود که محصولی را به فروش برسانید. ناگفته نماند که بسیاری از برندها و شرکت‌های ایرانی که دست به تولید زعفران و فروش آن در سطح کشور می‌زنند از بسته‌بندی شرکت‌های دیگری استفاده کرده و تمام توان خود را تنها بر روی تولیدات محصول مورد نظر متمرکز می‌کنند. در ادامه با متن بالا باید گفت که مقوله طراحی بسته‌بندی به عوامل متعددی وابسته است و اگر زمینه‌سازی‌های لازم برای آن به درستی صورت نگیرند، در آخر نتایج خوبی را در بر نخواهد داشت.

اجناس مرغوب و با کیفیت اهرم کمک به طراحی بسته‌بندی زعفران

پس از آنکه مرحله اقدامات اولیه را با موفقیت پشت سر گذاشتید باید اجناسی مرغوب را برای طراحی بسته‌بندی زعفران خریداری کنید. لازم است بدانید که اگر تبلیغاتتان به صورت هدفمند و پرقدرت صورت گیرد اما در آخر محصولی که به دست مشتری می‌رسد با تبلیغ ارائه شده مغایرت داشته باشد، به مرور زمان می‌بایست شاهد نابودی برندتان باشید.


 آموزش بسته‌بندی زعفران

بنابراین در این خصوص با افراد ماهر و طراحان زبردست در زمینه طراحي ليبل بسته بندي مشورت کرده و بهترین جنس‌های بازار را برای تهیه بسته‌بندی‌های باکیفیت گردآوری کنید. ناگفته نماند که محصولی مانند زعفران از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و می‌بایست در بسته‌بندی مقاومی قرار گیرد تا از هرگونه آسیب احتمالی در امان باشد؛ اما مطمئنا این اتفاق به وسیله اجناس بی‌کیفیت و یا دست دوم امکان‌پذیر نخواهد بود.

تشریح اطلاعات لازم برای موفقیت درطراحی بسته بندی زعفران

سومین گام در ساخت بسته‌بندی‌های استاندارد این است که بدانید چه اطلاعاتی را می‌بایست بر روی آنها درج کنید تا در حد مناسبی پاسخگوی نیاز مشتریان باشند. به طور معمول اصلی‌ترین اطلاعاتی که باید بر روی هر بسته‌ای چاپ شوند عبارت‌اند از:

نام و لوگو برند
مقدار محصول موجود در بسته
راه‌های ارتباطی مانند شماره تماس شرکت و آدرس کارخانه
تولیدی و شرکت مربوطه

لازم به ذکر است که نحوه قرارگیری این اطلاعات بر روی بسته‌بندی با نظر طراح تعیین می‌گردد. به طور معمول نام و لوگوی برند در بخش بالایی بسته‌بندی قرار گرفته تا نظر مشتریان را به بهترین شکل جلب کندبنابراین طراحی لوگو شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

سایر اطلاعات مذکور اعم از راه‌های ارتباطی مخاطبان با شرکت در پایین بسته‌بندی و یا پشت آن به چاپ می‌رسند. امروزه با گسترش فضای مجازی یکی دیگر از اطلاعاتی که از طریق آن می‌توانید پیشنهادات و انتقادات مشتریان را به صورت مستقیم و دقیق دریافت نمایید، وب‌سایت شرکت و یا آدرس شبکه‌های اجتماعی آن می‌باشد؛ پیشنهاد می‌کنم این مورد را به هیچ عنوان دست کم نگرفته و از نتایج چشمگیر آن غافل نشوید.

ابعاد متنوع بسته‌بندی

محصولی مانند زعفران(طلای سرخ) که از ارزش بالایی برخوردار است به صورت گرمی به فروش می‌رسد. این امر موجب شده است که بسته‌بندی‌هایی که برای این محصول در نظر گرفته می‌شوند شامل ابعاد و وزن‌های مختلفی باشند؛ بنابراین برای ارائه یک بسته‌بندی مناسب می‌بایست آن را به چند نوع مختلف تقسیم کنید. به عنوان مثال رایج ترین دسته‌بندی‌هایی که برای فروش زعفران به کار گرفته می‌شوند شامل بسته‌های یک تا ده گرمی هستند. اگر مقداری به شرکت‌های تولیدی زعفران توجه کنید درمی‌یابید که اکثر آنها به فروش انواع بسته‌بندی‌ها روی آورده‌اند، چرا که این کار موجب می‌شود مخاطبان با طیف وسیعی از محصولات روبرو شده و آزادی عمل بیشتری داشته باشند.


 بسته‌بندی زعفران

طراحی بسته‌بندی زعفران صادراتی

همانطور که در اوایل متن اشاره کردیم ایران به عنوان یکی از اصلی‌ترین صادرکنندگان زعفران در جهان به حساب می‌آید. اما متاسفانه صادرات این محصول ارزشمند به صورت فله‌ای بوده و دارای بسته‌بندی مناسبی نمی‌باشد. اگر بتوانید با مشورت طراحانی ماهر و زبردست به طراحی بسته‌بندی زعفران بپردازید و آن را در قالب ابعاد و قیمت‌های متفاوت به کشورهای سراسر دنیا بفروشید، می‌توانید سود هنگفتی را از این طریق بدست آورید؛ برای این کار از دو روش پیشنهادی ما بهره ببرید؛ به عنوان اولین روش می‌توانید زعفران را در قالب بسته‌بندی‌های ۱ الی ۱۰ گرمی به صورت عمده به فروش برسانید و یا آنها را در جعبه‌هایی بسیار بزرگ قرار داده و همان روش فله‌ای سابق را پیش بگیرید.


 بسته‌بندی زعفران خلاقانه

ساختار ظاهری بسته‌بندی

برای طراحی بسته‌بندی می‌بایست دو نکته اساسی را مدنظر داشت. در حقیقت بسته‌بندی‌ها باید علاوه بر حفظ امنیت محصول داخل خود شامل ویژگی دیگری نیز باشند. به طور حتم اگر ساختار ظاهری یک محصول به حد کافی برای مشتریان جذاب نباشد آنها را از خرید منصرف خواهد کرد.

بنابراین طراحی بسته بندی زعفران باید جذابیت بصری ویژه‌ای داشته باشد و به نوعی رنگ خود محصول را به نمایش بگذارد. یکی از بهترین تکنیک‌ها برای افزایش زیبایی بسته‌، بهره گرفتن از رنگ خود زعفران برای طراحی بیرونی آن می‌باشد. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه تصویری ماندگار و بی‌نظیر در ذهن مشتریان ایجاد کنید از تلفیق رنگ‌های بنفش، قرمز و صورتی بهره گرفته و بسته‌بندی مورد نظرتان را طراحی کنید.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
آموزش تمام نکات برای طراحی بسته‌بندی زعفران
Rated 5.00/5 - Based on 26 Votes
Thank you for rating this article.