سفارش آنلاین طراحی برند بوک

در صورت تمایل می‌توانید با تکمیل فرم طراحی هویت بصری علاوه بر اطلاع از هزینه‌ها، سفارش خود را بر اساس آیتم‌های مورد نظر ثبت و ارسال نمایید.

استعلام هزینه‌های طراحی گرافیک

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌های طراحی برند بوک مطلع شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر و در ایمیل خود دریافت نمایید.


نگاهی جامع به هویت بصری برند

حس درونی و درک باطنی از یک برند خاص؛ ساده ترین تعریف از هویت بصری برند عنوان می شود. در واقع از آنجایی که بیش از 70 درصد ادراک انسان از طریق بینایی است، امروزه بیش از هر زمان دیگری به هویت بصری: برند، کالا و… توجه می شود که به وضوح می توان آن را در طراحی بیلبورد تبلیغاتی مشاهده کرد؛ به عنوان مثال: حتما شما نیز بیلبوردهایی که تنها یک نوشته یا لوگو در آن قرار دارد را مشاهده کرده اید. اما آیا تابحال برایتان این سوال پیش آمده که چنین تبلیغاتی به چه منظور انجام می شوند؟ پاسخ بسیار مشخص است، "ثبت هویت بصری برند، در ناخودآگاه عموم مردم".

در حقیقت در این بازه زمانی که هر روزه کسب و کارهای زیادی وارد رقابت می شوند، ثبت برند و اهمیت آن بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است؛ بطور کلی راه و روش های متعددی برای ثبت برند وجود دارند که از جمله آنها می توان به: موزیک اختصاصی برند، بوی، طعم و… برند اشاره داشت؛ اما می توان گفت بهترین و اصلی ترین راه برای ثبت یک برند، توجه عناصر و عوامل موثر بر هویت بصری برند است.

نخستین قدم در ایجاد یک کسب و کار، داشتن یک برند تجاری اختصاصی است. برند تجاری اختصاصی متشکل از ساختار هویت بصری یک مجموعه است که به آن برند بوک یا کتاب تجاری گفته می‌شود.

شاید در ابتدا به نظر برخی از افراد هزینه‌ای اضافه‌ و بی‌فایده باشد، ولی با موفقیت و پیشرفت کاری و توسعه یک مجموعه، مزایای طولانی مدت این فرایند را لمس خواهید کرد و به این قطعیت خواهید رسید که برند بوک اهمیت ویژه‌ای داشته و ارزش هزینه و زمان صرف شده را دارد.

در ابتدای راه بیایید به این مفهوم بپردازیم که کتاب تجاری یا برند بوک چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ چرا میبایست برای آن وقت گذاشت و چگونه می‌توان به بهترین شکل آن را پیاده‌سازی کرد.

برند بوک‌ چیست؟

کتاب تجاری یا برند بوک را می‌توان به عنوان راهنمای سبک نام تجاری و یا راهنمای نام تجاری نیز نامید.

اساساً برند بوک یک سند است که رهنمودهای متفاوت و ساختار بصری را جهت حفظ هویت برند در تمام جنبه‌های تبلیغاتی درخود دارد. کتاب تجاری می‌تواند شامل موارد متعددی باشد و بسته به نوع فعالیت هر مجموعه المانها و الزامات آن نیز تغییر یابد.

الزامات مشترک تمامی برند بوک ها شامل موارد ذیل است:

آرم‌ها و لوگوها (فرمتهای متنوع و قابل استفاده)
پالت‌های رنگی (Color Legends)
تایپوگرافی ها و تعریف فونتها
ساختار طراحی‌های گرافیکی
تصویر سازی‌ها (Illustrations)
لحن برند
طراحی ست یا اوراق اداری (شامل سربرگها، پاکتهای نامه، کارت ویزیت، کاور لوح فشرده و ... )
طراحی کارت شناسایی پرسنل
طراحی یونیفورم ها
طراحی صفحه نخست وب سایت (Landing Page)

طراحی برند بوک | ساختار هویت بصری برند

چرا برای کسب و کار خود به یک برند بوک احتیاج داریم؟

یکی از بارزترین و مهم‌ترین مزیت داشتن یک کتاب تجاری یا برند بوک این است که به کسب و کار ما ساختار و انسجام می‌بخشد.
این ثبات ساختاری باعث ایجاد شخصیت فوق العاده‌ای از برند و شرکت شما در بین مخاطبین می‌شود که در واقع معرف کار شما خواهد بود و اگر به آن در دراز مدت متعهد باشید، اعتماد را با خود به همراه خواهد داشت. وقتی مخاطب شما می‌بیند که در رنگبندی، تن صدا و استفاده از آرم در همه بسترها و طراحی‌ها یکپارچه است، در واقع به مخاطبین القا میکنید که شما برندی هستید که می‌توانند به آن اعتماد کنند.

از طرفی دیگر داشتن یک کتاب تجاری استاندارد، تصویر و شخصیت یک شرکت را تعریف میکند و تقریبا بر همه‌ی جنبه‌های ارتباطی شرکت نظارت می‌کند و پیامی یکپارچه را ارائه می‌دهد که همیشه با نام تجاری شرکت همراه است.چگونه برای شرکت خود یک برند بوک ایجاد کنیم؟

برای ایجاد یک کتاب تجاری شما باید مراحل متفاوت و زیادی را طی کنید، که ما در اینجا تعدادی از آنها را به اختصار شرح خواهیم داد.

ایجاد نام و شعار تجاری

در قدم اول برای ایجاد یک برند بوک شما احتیاج به یک‌ نام تجاری برای شرکت یا کسب و کار خود دارید. نام تجاری در واقع شرکت و هدف شما را به صورت مختصر توضیح می‌دهد و شامل ارزش‌ها و ویژگی‌های مجموعه و برند شما است. همچنین با ایجاد شعار تجاری در کنار لوگو شما برای شرکت و کسب و کار خود به یک هویت بصری سازمانی دست خواهید یافت.

امضا برند

از دیگر راه های طراحی برند بوک؛ می توان به امضا اختصاصی برند اشاره داشت؛ امضا برند شما می تواند ترکیبی از لوگو، محصول و شعار کسب و کار شما باشد؛ امضا برند به عنوان روشی بلند مدت برای سرمایه گذاری بر روی هویت بصری شناخته می شود. یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک امضا خاص استفاده از لوگو تایپ میباشد؛ طراحی لوگو تایپ به شما کمک می کند تا به راحتی عناصر مختلف را با یکدیگر تلفیق کرده و امضا اختصاصی خود را ایجاد کنید.

ایجاد یک هدف برای برند

پس از ایجاد نام تجاری خود باید به ایجاد یک هدف برای شرکت و کسب و کار خود فکر کنید. برای ایجاد یک هدف بهتر است ابتدا به این موضوع فکر کنید که چه تفاوتی را می‌خواهید در جهان پیرامون و بازار رقابتی خود ایجاد کنید. این مرحله موجب می‌شود که کارمندان شرکت بدانند می‌توانند در راستای اهداف شما تلاش کنند یا خیر، همچنین باعث ایجاد تمایز کاری بین برند شما با سایر برندها می‌شود.

ایجاد یک شخصیت تجاری

ایجاد یک شخصیت تجاری یک عنصر اصلی در تنظیم لحن پیام رسانی برند شما در تمام کانال‌های ارتباطی است. همچنین این مورد هم مانند ایجاد یک نام تجاری باعث تکمیل هویت بصری سازمانی شما و انسجام بیشتر آن خواهد شد.

پترن و بافت برند؛ عناصر مهم تشکیل دهنده برند شما

روش دیگر که به وضوح در برندهای خارجی می توان آن را مشاهده کرد، استفاده از پترن و بافت برند است؛ بافت برند شما می تواند ترکیبی از حروف و لوگو برند شما باشد که به صورت منظم در کنار هم قرار گرفته اند. پترن یا همان بافت اختصاصی برند شما می تواند، طراحی وب سایت ، طرح روی محصولات، سربرگ، بسته بندی و… برند شما را دربرگیرد.


طراحی شخصیت تجاری

پیدا کردن مخاطبان هدف

مورد دیگری که برای ایجاد یک کتاب تجاری حرفه‌ای لازم است، پیدا کردن مخاطب برای اهداف شرکت شما است. درک بازار هدف نیز به همان اندازه مهم است. اینکه می‌خواهید چه قشری از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند، کدام محصولات را میبایست در وب‌سایت و کدامیک را با ایمیل معرفی کنید و ... برای ایجاد یک کتاب تجاری اهمیت ویژه‌ای دارد.

روند شناسایی و درک بازار هدف به شما این امکان را می‌دهد، تا برنامه‌ای منسجم‌تر داشته باشید و بتوانید مخاطبین بیشتری را جذب نمایید. برای شناسایی مخاطبان خود باید درک درستی از نیازها، ارزش‌ها و خواسته‌های آنها داشته باشید و تمامی مخاطبان خود را در نظر بگیرید.

نحوه ایجاد و مراحل طراحی برند بوک چیست ؟

مراحل طراحلی برند بوک شامل موارد زیر می شود

طراحی لوگو

ارائه یک لوگو مشخص و قابل شناسایی یک چیز است و اطمینان از بهینه ماندن آن در محیط‌های مختلف، موردی دیگر. این قسمت از کتاب تجاری شما میبایست شامل تمام نسخه‌های تایید شده طراحی لوگو شما و نحوه استفاده از آن در بسترهای گرافیکی مختلف باشد.

طراحی ست پالت رنگ

پالت رنگی برند شما عنصر دیگری است که به کسب و کار شما ساختار ظاهری پایداری می‌دهد. بیشتر برندها چهار یا تعداد کمتری رنگ اصلی دارند که متناسب با رنگ آرم و لوگوی طراحی شده‌ی آنها هستند. به علاوه طراحی پالت رنگ به سلیقه شما نیز بستگی دارد ولی بهتر است کمی بیشتر در مورد آن تحقیق کنید تا شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن باشید.طراحی برند بوک

تایپوگرافی

برای کاربردهای چاپی و دیجیتالی میبایست سبک قلم مشخصی وجود داشته باشد. در طراحی برند بوک شما، تایپوگرافی باید نحوه و زمان استفاده از قلم‌های خاص، انواع تایپ مورد قبول و همچنین دستورالعمل‌های مربوط به یک ظاهر طراحی شده، اندازه و استفاده از رنگ را پوشش دهد.

لحن برند

همانند سایر عناصر موجود در این لیست، لحن برند شما میبایست در تمام کانال‌های ارتباطی یکپارچه باشد، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، اطلاعیه‌های مطبوعاتی، پست‌های وبلاگ، تبلیغات و ... که چشم انداز، ارزش‌ها و مخاطبان هدف را تحت تاثیر قرار خواهد.

طراحی کاراکتر (ماسکوت)

روش دیگر که به وضوح در برندهای خارجی می توان آن را مشاهده کرد، استفاده از پترن و بافت برند است؛ بافت برند شما می تواند ترکیبی از حروف و لوگو برند شما باشد که به صورت منظم در کنار هم قرار گرفته اند. پترن یا همان بافت اختصاصی برند شما می تواند، طراحی وب سایت ، طرح روی محصولات، سربرگ، بسته بندی و… برند شما را دربرگیرد.

طراحی خلاقانه برند بوک

یک کتاب تجاری بنا شده بر استراتژی و انعطاف، همسویی و انسجام کسب و کار شما را به ارمغان می‌آورد. برای جلوگیری از سردرگمی، برند بوک تجاری شما میبایست با جزئیات کامل، همه مبانی احتمالی را در نظر گیرد تا همه درک یکسانی از آن داشته باشند. این اتفاق به هر کارمندی در مجموعه چارچوبی مشخص میدهد، در عین حالی که به آنها آزادی عمل لازم را نیز خواهد داد.

تعرفه طراحی هویت بصری چقدر می باشد ؟

میزان تعرفه طراحی هویت بصری و یا قیمت طراحی برند بوک عدد و معیار مشخصی ندارد و نمی توان برای آن قوانین مشخص قیمتی گذاشت زیرا عوامل مختلف در این طراحی دخیل می باشد که باید برای آنها تصمیم مشخصلی اتخاذ گردد از این رو نیاز به تعداد جلسات هماهنگی بین کارفرما و مجری نیاز می باشد

طراحی خلاقانه برند بوک در طولانی مدت مانع از کهنه شدن آن می‌شود و زمانی که پس از سالها تلاش به عقب نگاه میکنید برندی خواهید دید رشد یافته در بستری یکپارچه و موفق.

در این مطلب به صورت جامع به مهم ترین مسائل طراحی برند بوک و هویت بصری برند پرداختیم؛ نکته ای که در این میان باید به آن توجه داشته باشید، دانستن این مسئله است که هویت بصری همانقدر که موثر و تاثیر گذار است، می تواند نتیجه ای عکس آن چیزی که تصور می کنید را برای شما به همراه داشته باشد. از همین رو پیشنهاد می شود از ابتدای مراحل گرافیکی برند خود اعم از: طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ ، بافت، طراحی بروشور و… کار را به دست افراد متخصص این حوزه بپردازید؛ کمی هزینه بیشتر در بازه بلند مدت قطعا برای شما سودآور خواهد بود.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
طراحی برند بوک | ساختار هویت بصری برند
Rated 4.97/5 - Based on 122 Votes
Thank you for rating this article.