سفارش آنلاین طراحی لوگو و آرم

در صورت تمایل می‌توانید با تکمیل فرم طراحی لوگو علاوه بر اطلاع از هزینه‌ها سفارش خود را بر اساس آیتم‌های مورد نظر ثبت نمایید.

استعلام هزینه‌های طراحی گرافیک

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌ها طراحی آگاه شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر نمایید.


لوگو نماد و معرف هر برند است و از این رو طراحی لوگو نیز از اهمیت زیادی برخوردار است . طراحی و ساختار خوب یک لوگو معرفی قدرتمند و با ارزش برای نام تجاری یا برند خواهد بود و به این جهت طراحی لوگویی موثر برای یک برند نسبت به سایر اقلام گرافیکی، نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد. لوگو یا نشانه بیانگر نمادین یک عبارت و یا القاگر یک مفهوم است. لوگو همانند امضا که مشخصه ای برای اشخاص هستند نشانگر و مشخصه منحصر بفردی برای برند، موسسه و یا صاحب امتیاز آن است. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رویداد صاحب آرم در آن وجود دارد ثبت میگردد و نشان دهنده رد برجای مانده از حضور آنها در آنجا است.

تاریخچه طراحی لوگو به زمانهای بسیار بسیار دور بر میگردد. در طراحی های گرافیکی، طراحی نشانه یکی از تخصصهای رایج و منحصر به فرد به شمار می‌آید. انسانهای اولیه برای انتقال مفاهیم مثلا شکار در یک نقطه، علائمی را روی دیوار غارها ایجاد می‌کردند. هر کجا آن علامت دیده میشد، مفهوم مشخصی را به مخاطب و بیننده منتقل می نمود.
لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، جهت ایجاد تمایز خود از دیگران در دید عموم، از آنها استفاده می‌کنند. لوگوها گرافیکی هستند (سمبل یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده اند (لوگو تایپ یا ورد مارک).
در دوران حروفچینی با فلز داغ، لوگو تایپ، مجموعه ای از فونت ها و کاراکترها بود. در دوران کنونی که عصر ارتباطات است، کیفیت لوگوی یک شرکت، اغلب مترادف با مرغوبیت یا برند شرکت است.

نمادها در طراحی لوگو و آرم

نمادها در طراحی لوگو و آرم: امروزه به دلیل پرمحتوا کردن لوگو و آرم و همچنین محدودیت تعداد حروف الفبا، بیشتر از قبل، از علائم در طراحی لوگو یا آرم‌ها استفاده می‌شود. این علائم، نظیر نشانه ها یا علائم تصویری موجود در ایستگاه‌های راه آهن، فرودگاه‌ها، خیابان‌ها و سایر مکانهای عمومی، ممکن است بر مبنای سنتی نوشتاری باشند.

این نمادها همه جا به چشم می‌خورند. روی بسته بندی ها، قوطی ها، جعبه‌ها، روی وسایل نقلیه، کاغذ، در تابلوهای مربوط به تظاهرات، در بازی های عمومی، بازارها، نمایشگاه ها و جشنواره ها.
از آنجا که مدارک مستند دال بر اینند که این امر یعنی استفاده از نمادها، از سرآغاز پیدایش تمدن جریان داشته است، بی مناسبت به نظر نمی‌رسد که نگاهی کوتاه به تاریخچه چگونگی ارتباط افراد با یکدیگر بیندازید. در حدود ۴۰۰۰۰ سال قبل بشر اولیه که از طریق شکار روزگار می‌گذراند، به منظور انتقال افکار و امیال خویش به حک علائمی گرافیکی بر صخره ها پرداخت و بدین وسیله کوشید امیال و افکار خویش را از طریق تصویر بنمایاند. از این رهگذر، اندیشه که تا آن زمان صرفا از طریق صوت (زبان) یا حرکات (حالت دستها) بیان می‌شد، این قابلیت را پیدا کرد که بتواند ثبت گردد و پایدار بماند.
به طور کلی، عموم مردم، کلمه (آرم) را به جای (نشانه) می‌شناسند.

طراحی لوگو در ایران

پیشینه ی طراحی لوگو در ایران به اوایل دوران پهلوی بازمی گردد. اولین شرکت ایرانی که اقدام به طراحی لوگو در آن دوران کرد، شرکت هواپیمایی هما بود، لوگوی شرکت هواپیمایی هما توسط ادوارد زهرابیان جوان 22 ساله ی ارمنی-ایرانی در سال 1340 شمسی طراحی گردید.
آژانس تخصصی خبر و اطلاعات حمل‌ونقلی (اسکیفت) در گزارشی که در سال ۲۰۱۳ از ارزیابی لوگوی شرکت‌های هواپیمایی در سراسر جهان داشت، بعد از ارزیابی‌ لوگوهای متعدد تمام شرکت‌های مطرح در حوزه ی حمل و نقل و مسافربری هوایی، شرکت هواپیمایی ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) را دارنده بهترین لوگوی خدمت رسانی هوایی معرفی نمود. این لوگو (با نام هما) در حالی به عنوان برترین لوگو معرفی شد که خطوط هوایی ایران با تحریم‌های بین‌المللی مواجه بود.

نماد در طول تاریخ

در طول تاریخ از نماد که نوعی علامت واحد هویت بصری است، به عنوان ابزاری برای ایجاد ارتباط استفاده شده است. تصور بر این است که انسان پیش از تاریخ با خراش دادن و ایجاد نقش بر دیوار غارهای التامیرا در اسپانیا و لاسکو در فرانسه تلاش داشته تا از این طریق به دیگران اعلان خطر یا آگاهی داده و یا پیام های دیگری را انتقال دهد. باستان شناسان لوازم و ابزارهایی را از یونان باستان یافته اند که بر آنها نقوش و نمادها نیز همچون شکل حروف و رنگ می‌تواند واکنش های حسی خاصی را در برانگیزد. معنی علائم نمادینی نقش بسته که احتمالا معرف آنها خالق آنها بوده است. بر تابوت های مصری نقوش نمادینی حکاکی شده است که احتمالا نشان از هنرمند خالق آن دارد.

در جوامع قرون وسطائی بازرگانان و صنعتگران برای مشخص کردن کالاها یا محصولاتشان از علائم و نمادهای خاصی استفاده میکردند که معرف آنها بود. چاپگران اواخر سده نوزدهم میلادی نیز که به مهارت ها و استادی خود مفتخر بودند بر روی تمامی نقش‌های خود نمادهایی را به صورت حرف نشانه یا امضاء چاپ می کردند که معرف حرفه و صنعتگری آنان بوده است. در آغاز سده بیستم نیز گاوچرانان آمریکائی برای مشخص کردن مالکیت دام های خود از علائم انحصاری استفاده می‌کردند، در واقع آنها از نوعی زبان تصویری استفاده می‌نمودند که سابق آن به مصریان باستان می‌رسد.

لوگو و نشانه در دنیای امروز ...

درطی سال‌های گذشته توسط جمعی از استادان دانشکده‌های هنری در ایران سعی گردید به جای واژه آرم یا لوگو که یک اصطلاح بیگانه است از واژه نشانه استفاده شود. واژه نشانه دامنه بسیار وسیع تر و گسترده تر از بحث گرافیک را در بر می گیرد به همین علت بهتر است از همان واژه آرم یا لوگو که امروز نیز زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده نمود. طراحی آرم یکی از مهم ترین شاخه‌های رشته گرافیک محسوب می گردد و معرف هویت و شخصیت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هرگونه فعالیت می‌باشد.

لوگوها در سایر محصولات گرافیکی نیز استفاده می‌شوند. در هر مکانی آرم و یا لوگو میبایست درقسمتی قرار گیرد که ترکیب ساختاری طراحی را بهم نزده و در کنار متون فضایی مناسب و ترکیب بندی چشم نوازی داشته باشد. در کنار آرم و لوگو نیز معمولا نام اصلی موسسه محصول یا موضوع فعالیت مجموعه درج می‌گردد، نوع حروف و نحوه قرار گرفتن آن نیز از موارد مهم درطراحی ساختار هویت بصری محسوب می‌شود.

یک لوگوی خوب و متعادل آرمی است که علاوه بر جنبه های زیبایی شناختی و رساندن مفهوم و موضوع در هنگام کوچک شدن و قرار گرفتن در کارت ویزیت از زیبایی و گویایی آن کاسته نشود. دونالد آندرسون در کتاب عناصر طرح بیان می‌کند که تکنیک گاهی اساسی‌ترین عامل در ساده نمودن جزئیات یک شکل بغرنج و تبدیل آن به یک آرم هنری و قابل درک است و به همین دلیل باید دارای قابلیت‌های فراوانی باشد، در اصل یک آرم در حکم امضاء و مهر شخص و یا برندها و مجموعه‌های مورد نظر است.

طراحی لوگو نوشتاری

طراحی لوگو تایپ: یکی از عوامل مهم و گاهی مهمترین ابزاری که در شکل گیری یک هویت خاص مورد استفاده طراحان قرار می‌گیرد، فونت و ساختاری نوشتاری‌است. منوگرام یا نشانه نوشته، اغلب نام خاصی برای یک شرکت، مجموعه یا کالا و گاهی تنها یک نوشته حتی فاقد معنی است که با طراحی خاص و متفاوت ارائه می‌شود تا به اذهان بنشیند. در یک نگاه سریع اولین چیزی که در اکثر اوراق اداری به نظر مخاطبان می‌رسد لوگوی آن است. بیشترین کاربرد لوگوها آن است که برای مخاطب قابل شناسائی باشند. بنابراین در طراحی لوگو خوانا بودن همراه با متفاوت بودن یا سایر لوگوهای هم موضوع، یک اصل است. لوگو باید قابل درک، تاثیر گذار بوده و در ذهن بیننده باقی بماند. لوگو از سرمایه های معتبر یک شرکت محسوب می شود که حتی با ارتقاء یک شرکت همچنان نام و لوگوی آن ثابت می‌ماند.

طراحی لوگو برای نشانه یک شرکت تولیدی یا خدماتی متفاوت است. هر چند که خوانایی و سادگی از اصول طراحی لوگو است اما، لوگویی که برای یک موسسه با دامنه فعالیت ها و مخاطبین محدود طراحی می‌شود می تواند اندکی با دشواری خوانده شود و چندان ساده نباشد.
لوگو ابزار با ارزشی جهت شناخت سریع تر شرکت به حساب می آید و در واقع، سمبلی است که مشخصات شرکت را نمایان می سازد. زمانی که یک لوگو تایپ در صفحه سربرگ قرار می گیرد به عنوان بخشی از هویت شرکت تلقی می گردد. یک لوگوی ایده آل بایستی در یک نظر پیام خود را بیان نماید و احساس مخاطب را نسبت به شرکت برانگیخته و نمایان سازد. حال این لوگو ممکن است کلیه عملکرد مورد نظر شرکت را بیان نکند.

دو گونه نشانه وجود دارد :

۱- نشانه های دیداری: یعنی هر آنچه با چشم می بینید و با ادراک حسی می شناسید.
۲- نشانه های تصویری: وقتی شماری از نشانه های دیداری ثبت می شوند و در متنی جای می گیریند تبدیل به نشانه های تصویر می شوند.
به اعتقاد پیرس نشانه المانی است که، جای المان دیگری را تحت مناسبات یا عناوینی چند در ذهن می‌گیرد.

اصول کلی که برای طراحی لوگو می‌بایست در نظر گرفت ، عبارتند از :

ساده باشد.
با فرهنگ موضوع همخوانی داشته باشد.
قابلیت تک رنگ شدن را داشته باشد (امروزه لوگوهایی برای یک محصول یا خدمات از یک شرکت طراحی میشوند که نیازی به قابلیت تک رنگ شدن ندارد، به
کاربری لوگو در طولانی مدت توجه کنید!).
قابلیت کوچک شدن در ابعاد ۱ سانتی متر را دارا باشد.
ترجیحا دارای فرم هندسی باشد.
وضوح عوامل مورد استفاده در نظر گرفته شود.
تناسب عوامل مورد استفاده کاملا رعایت شود.
منحصر به فرد باشد!
طراحی لوگو و آرم

انواع لوگو و تعریف ساختار طراحی لوگو و آرم

لوگو نوشتاری (لوگو تایپ یا مونوگرام)
تصویری و علامت اختصاری (پیکتوگرام و آرم)
تلفیق لوگو نوشتاری و لوگو تصویری (لوگوی ترکیبی)

اینکه کدام یک از این سه نوع طراحی لوگو مناسب است بستگی به برخی از عوامل از جمله وسعت کاری، منحصر به فرد بودن اسم، نوع شغل یا خدمات و عواملی دیگر، دارد.

در صورتی که لوگو و نشانه یک شرکت دچار تغییرات و دگرگونی اساسی گردد. مخاطبان برداشت خواهند کرد که نوع مالکیت شرکت و یا ساختار آن تغییر کرده‌است.

باید توجه داشت که طراحی مجدد لوگوی موجود با استفاده از لوگوی قدیمی بهتر از کنار گذاشتن لوگوهای قدیمی و یا روی آوردن به طراحی لوگو متفاوت (لوگوی جدید) است. Redesign و Revamp در انتخاب و عملکرد متفاوت هستند.

ریدیزاین طرح جدیدی از لوگو و یا ساختاری است که از قبلاً طرح ریزی یا برنامه ریزی شده است و میبایست کاملا تغییر کند ولی ریومپ تغییر در ساختار بصری است تا سیستم بتواند به هدف اصلی طراحی کمک کرده و المانهای دیگری را با طرح‌های اصلی ارائه دهد برای مثال ساختار لوگوی برند BMW که به روز شده ولی همان لوگوی قدیمی است.

رعایت نکات ذیل در طراحی لوگو باعث زیباتر و ارزشمندتر شدن اثر خلق شده می‌گردد!

۱- مطالب و نوشته ها باید به اندازه ای باشد که به راحتی خوانده شوند.
۲- خواندن ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک برای مخاطب آسان تر از خواندن حروف صرفا بزرگ است.
۳- خواندن خطوط طولانی در نوشته ها، چشم را خسته می کند.
۴- فضای نوشتاری که راست چین یا چپ چین است، آسان تر از نوشته ای خوانده می شود که وسط چین باشد.
۵- نوشته سفید روی زمینه سیاه سخت تر خوانده می شود، همچنین نوشتار رنگی، به ویژه روشن به سختی خوانده می شود. معمولاً اگر نوشته تیتر، بزرگ و یا با حرف توپر و به صورت رنگی روی پس زمینه های تیره و روشن تایپ شود، ممکن است در بعضی موارد خیلی زیبا نباشد.
۶- حروف توپر، فشرده، یا ایتالیک فقط برای بخش های مهم استفاده می شود، چرا که آن ها چشم را خسته می کند.
۷- فضای نوشتاری خلوت معمولا راحت تر از فضای نوشتاری شلوغ خوانده می شود.

مراحل طراحی لوگو و انتقال اثر

۱- تعریف ساختار طراحی براساس سه نوع تقسیم بندی کلی : لوگوی تاپیوگرافی (مونوگرام)، لوگوی مفهومی و لوگوی ترکیبی (ترکیب لوگو تایپوگرافی و مفهومی)
۲- تعریف نوع و زمینه فعالیت شرکت، برند، سازمان و ... (برای مثال در صنعت نساجی لوگو معمولا به صورت دوخت نیز استفاده میگردد پس نمیتوان در طراحی آن از فونت و یا خطوط نازک استفاده کرد)
۳- تعریف ساختاری رنگی و سبک استفاده از آن در طراحی (رنگ‌ها در زمینه‌های فعالیتی متفاوت تعاریف متفاوتی دارند)
۴- تعریف زبان لوگو (راست چین و چپ چین بودن آن)
۵- تکمیل فرم آنلاین درخواست طراحی لوگو توسط کارفرما و مقایسه هزینه‌های طراحی هرکدام از ساختارهای تعریف شده
۶- ارائه مشاوره رایگان و دریافت نقطه نظرات تکمیلی
۷- آغاز پروژه طراحی و ارائه 3 اتود اولیه
٨- مرحله تغییرات، اصلاحات نهایی و اعمال نظرات کارفرما
٩- ساخت فایل تایید شده به صورت وکتور به همراه راهنمای رنگی (رنگ سازمانی) و همچنین نگاتیو و پازتیو مهر

انتخاب بهترین طراحی لوگو

لوگو در ساده ترین شکل ممکن ، خبر از هویت شغل و فعالیت شما میدهد؛ یک تصویر یا یک کلمه در قالبی جدید و خلاقانه در سریعترین زمان ممکن داستان شما را روایت میکند. قرار است لوگو از آرزوها و رویاهای شما سخن براند، سخنرانی که با جذاب ترین کلمات ممکن بیان میشود، نه بیننده و شنونده را خسته میکند و نه در نیمه راه او رها میکند. طراحی لوگو خلاقانه چنین ماموریتی را در بهترین شکل ممکن رقم میزند.
طراحی لوگو کار هر طراحی نیست؛
زیرا مسئولیت طراحی شناسنامه‌ای را میبایست به عهده بگیرد که باید روزی به دوردست ترین نقاط کره زمین برود و به جای یک سخنرانی چند ساعته قصه برند شما را به بهترین نحو ممکن تعریف کند.

نقش طراحی لوگو در ایجاد برند، ارتباط و انتقال مفاهیم، نقشی کلیدی و بسیار پر اهمیتی استــ ـ ـ ـ

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
طراحی لوگو و آرم | سفارش ساخت لوگو آنلاین
Rated 4.93/5 - Based on 2161 Votes
Thank you for rating this article.
نمونه قرارداد طراحی گرافیک

در صورت تمایل می‌توانید پیش ‌نویس قرارداد طراحی گرافیک را مطالعه فرمایید، لازم بذکراست که عقد قرارداد انجام پروژه منوط به درخواست کارما خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در امور چاپی کارفرما متهد است امضای دیجیتال استدیو را حذف ننماید و تنها در صورت پرداخت هزینه فایل لایه باز می‌تواند به حذف امضای استدیو اقدام نماید.