سفارش آنلاین طراحی بسته بندی | لیبل

در صورت تمایل می‌توانید با تکمیل فرم طراحی بسته بندی علاوه بر اطلاع از هزینه‌ها سفارش خود را بر اساس آیتم‌های مورد نظر ثبت نمایید.

استعلام هزینه‌های طراحی گرافیک

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌ها طراحی آگاه شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر و در ایمیل خود دریافت نمایید.


طراحی بسته بندی یا همان Packaging ترکیبی از هنر، صنعت و تکنولوژی برای بهبود شرایط نگهداری، حمل و نقل، بازاریابی و استفاده از یک محصول است. بسته‌بندی محصول عبارت است از هرگونه ظرف یا بسته‌ای که محصول در آن برای فروش به بازار عرضه می‌شود یا به‌ وسیله آن اطلاعات لازم در مورد محصول به مصرف ‌کنندگان منتقل می‌شود.
بسته بندی به‌عنوان یك سیستم هماهنگ توصیف می‌ شود كه هدف از آن، آماده‌سازی كالا جهت حمل و نقل، توزیع، انبار كردن، فروش و مصرف است.

بسته بندی از طرفی عبارت از هنر، علم و تكنولوژی به‌جهت آماده‌سازی كالاها برای حمل و نقل و فروش و از طرفی، وسیله‌ای جهت اطمینان از سلامت محصول در تحویل به آخرین مصرف‌ كننده در بهترین شرایط با كمترین هزینه متوسط است. طراحی بسته بندی باید به گونه ای باشد که مشتریان براحتی از محتویات آن آگاه شده و برای حمل و نگهداری آن مشکلی نداشته باشند، به همین دلیل نقش مهمی در فرآیند بازاریابی و فروش ایفا خواهد کرد.

کاربردهای بسته بندی

کارکردهای بسته بندی:اهداف بسته بندی عبارتند از:
- حفاظت فیزیکی؛ حفاظت از اشیاء درون بسته از تکان شدید، فشار، دما و غیره.
- حفاظت مانع (Barrier Protection)؛ مانعی از اکسیژن، بخار آب، گرد و غبار و غیره.
- در برگیری یا انباشتگی (Containment and Agglomeration)؛ اشیاء ریز و کوچک معمولا با یکدیگر در یک بسته برای حمل و نقل به شکل گروهی قرار می‌گیرند.
- انتقال اطلاعات (Information Transmission)؛ اغلب، روی بسته یا برچسب بسته بندی، اطلاعاتی درباره چگونگی استفاده، حمل و نقل، بازیافت یا مصرف محصول یا بسته موجود است.
- کاهش سرقت؛ بسته‌بندی‌ای که نتوان آن‌را پس از باز کردن، دوباره بست؛ یا پس از باز کردنش آسیب فیزیکی ببیند (نشانه‌های باز شدن را نشان می‌دهد) در جلوگیری از دزدی مفید و مؤثر است.
- راحتی (Convenience)؛ شامل ویژگی‌هایی است که موجب راحتی در توزیع، جابه‌جایی، نشان دادن (ویترین)، فروش، بازکردن، بستن مجدد و استفاده مجدد می‌شود.
- بازاریابی؛ بسته بندی می‌تواند توسط بازاریابان برای تشویق خریداران بالقوه برای خرید محصول استفاده شود.

خلاقیت در بسته بندی

طراحی بسته بندی مهمترین مراحله قبل از تولید بسته بندی است. طراحی بسته بندی نیاز به ایده پردازی و خلاقیت دارد چرا که ظاهر بسته بندی یکی از عوامل اصلی و مهم در فروش کالا به شمار میرود. بسیاری از مشاغل نو پا توانسته اند با بسته بندی های متفاوت و منحصر بفرد وارد بازار رقابت جهانی شده و با شرکت‌های با سابقه تر رقابتی سالم داشته باشند.

طراحی لیبل

طراحی لیبل کاربردهای متفاوتی دارد. موارد استفاده ای از همچون صنایع دارویی، آرایشی بهداشتی، مواد غذایی، تولیدی‌ها، صنایع مادر و ... . طراحی لیبل خوب در تبلیغات اهمیت ویژه‌ای دارد برای مثال شرکت‌های تولید قهوه علاوه برساختار متفاوت ظروفی که استفاده میکندد لیبل‌های بسیار جذابی دارند. طراحی لیبل در فروش محصولات هم موثر است و توجه مصرف کننده را موقع خرید به خود جلب می کند.

بسته بندی و تبلیغات

در مورد اینکه بسته بندی شما کجا دیده می شود فکر کنید. طراحی بسته بندی، ابعاد، رنگ و مقدار محتوایی که آن استفاده میشود مهم است. بسته بندی علاوه بر مشخصات ذکر شده خود به تنهایی یک المان با ارزش تبلیغاتی است. حتما برندهایی را میشناسید که تبلیغات زیادی نمیکنند ولی بسته بندی آنها در کنار ساختار هویت بصری که دارند در ذهن شما مانده است

طراحی بسته بندی از جمله خدماتی است که استدیو خانه عکس و طرح به طور جدی در آن فعالیت مینماید.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
طراحی لیبل | طراحی بسته بندی
Rated 4.84/5 - Based on 1034 Votes
Thank you for rating this article.
نمونه قرارداد طراحی گرافیک

در صورت تمایل می‌توانید پیش ‌نویس قرارداد طراحی گرافیک را مطالعه فرمایید، لازم بذکراست که عقد قرارداد انجام پروژه منوط به درخواست کارما خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در امور چاپی کارفرما متهد است امضای دیجیتال استدیو را حذف ننماید و تنها در صورت پرداخت هزینه فایل لایه باز می‌تواند به حذف امضای استدیو اقدام نماید.