راهنمای سفارش عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید از قسمت راهنمای عکاسی استفاده کرده و با اصطلاحات و سبک‌های عکاسی بیشتر آشنا شوید.

استعلام هزینه‌های خدمات عکاسی

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌های عکاسی آگاه شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر نمایید.


در بیشتر اوقات روز در هر محیطی که باشیم معمولا درمحوطه بیرونی یا داخل یک ساختمان هستیم در حالی که توجه خاصی به اطرافمان نداریم.
پس جای تعجب نیست که عکاسی معماری یکی از شاخه های پر استفاده عکاسی جهت هرچه بیشتر به نمایش گذاشتن جزئیات، تناسبات و ساختار فضاهای معماری و دکوراسیون داخلی مورد توجه قرارگرفته است.

عکاسی معماری از دو شاخه اصلی تشکیل شده است:

1- عکاسی ساختمان و فضاهای خارجی
2- داخلی: عکاسی دکوراسیون
همچنین داخلی عکاسی دکوراسیون عموما با چهار هدف اصلی انجام میشود:
- معرفی معمار یا شرکت معماری و تهیه رزومه کاری
- تبلیغات برای معرفی محیط کاری و یا شخصی صاحب فضا
- عکاسی ساختمان و فضاهای خارجی برای منظورهای ذکر شده یا بررسی پیشرفت کار های ساخت و ساز و عمرانی
- همچنین بنگاه های معاملات املاک استفاده فراوانی از عکاسی معماری و عکاسی دکوراسیون داخلی میکنند.مخصوصا در چند سال اخیر که شاهد استفاده روزافزون اینترنت در این نوع معاملات هستیم

نکات مهم در عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی

استفاده از لنز مناسب برای نشان دادن صحیح نسبت‌های فضای مورد نظر .اگر در عکاسی دکوراسیون داخلی از لنز مناسب استفاده نشود ممکن‌است بیننده را دچار سردرگمی کند و فضا را بزرگتر یا کوچکتر از آنچه هست تصور کند .همچنینین عدم استفاده از لنز مناسب باعث میشود که عکس هایی پر از اعوجاج داشته باشیم که در عکاسی های با موبایل معمولا این اتفاق میافتد که حس خوبی را به بیننده القا نمیکند.

در عکاسی معماری حرفه ای، عکاس با استفاده از لنز مناسب و انتخاب فاصله مناسب عکسی خلق میکند که فرد بیننده بتواند خود را در آن فضا تصور کند.
نورسنجی و نورپردازی از عوامل مهم در عکاسی معماری هستند.
مخصوصا در عکاسی دکوراسیون داخلی که باید اکثرا بدون استفاده (یا استفاده حداقلی) از تجهیزات نور پردازی عکاسی، نور محیط درون یک فضا را همانگونه که هست به تصویر بکشیم.

این نوع تصاویر معمولا با گرفتن چند عکس در هر زاویه و ترکیب آنها با هم بدست می آید.

انتخاب درست زمان و زایه عکاسی

به این تکنکیک (High Dynamic Range) HDR نیز گفته میشود، ولی بر خلاف شاخه های دیگر عکاسی تبلیغاتی، در عکاسی معماری باید با ظرافت زیادی از این تکنیک استفاده کرد. تا جایی که خیلی محسوس نباشد.
در عکاسی معماری انتخاب زمان عکاسی نیز بسیار مهم است.عکاسی در زمان مناسب با در نظر گرفتن کاربری فضا میتواند حال و هوای موردنظر را تداعی کند.(عکاسی دکوراسیون داخلی یک مهدکودک در شب نمیتواند خیلی جذاب باشد.)

در عکاسی فضای داخلی و عکاسی معماری به صورت کلی توجه به جزییات و ثبت آنها میتواند بار هنری ویژه ای به یک پروژه ببخشد.

در عکاسی معماری و عکاسی دکوراسیون داخلی پیدا کردن زاویه مناسب عکاسی نقش بسیار مهمی دارد.داشتن پیش زمینه‌ی دانش معماری و شناخت زبان معمار و سازنده میتواند بسیار مفید باشد. که خوشبختانه در استودیو خانه عکس و طرح این شرایط فراهم است.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
عکاسی معماری | دکوراسیون | عکاسی تبلیغاتی
Rated 4.81/5 - Based on 1341 Votes
Thank you for rating this article.

PHOTO COLOR CORRECTION

نمونه عکاسی مبلمان خانگی، اصلاح رنگ و بافت

Before Before Original Image
After After Color Correction
نمونه قرارداد عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید پیش ‌نویس قرارداد عکاسی را مطالعه فرمایید، لازم بذکراست که عقد قرارداد انجام پروژه منوط به درخواست کارما خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در پروژه‌های عکاسی کارفرما متهد است امضای دیجیتال استدیو را حذف ننماید. استدیو جهت ادیت تنها فایل‌هایی را می‌پذیرد که دستکاری نشده باشند.