امروزه با توجه به آنکه تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام بسیار رشد و گسترش داشته است، طراحی بنرهای تبلیغاتی در این فضاها تأثیرگذارترین راه برای معرفی تجارت و کسب‌وکارها خواهد بود.

با توجه به تخصصی بودن این طراحی و سپردن آن به افراد ماهر و متخصص، قیمت و تعرفه‌ها متفاوت بوده و هر مجموعه‌ای که انجام این کار را برعهده دارد با توجه به نحوه‌ی انجام آن، تعرفه و قیمت طراحی بنر اینستاگرام را تعیین می‌کند.

آیا بازاریابی و معرفی کسب‌وکار در شبکه‌های اجتماعی روش مناسبی است؟

بنرهای تبلیغاتی سراسر اینترنت را در برگرفته‌اند و از آن‌ها می‌توان برای انواع تجارت استفاده کرد. از تجارت‌های بزرگ گرفته تا کسب و کارهای کوچک و خانگی. هرچه این طراحی خلاقانه و ماهرانه‌تر باشد و بتواند بر مخاطبین تأثیر بیشتری بگذارد، قیمت طراحی بنر اینستاگرام نیز افزایش می‌یابد.

امروزه اینستاگرام به عنوان یکی از فضاهای مجازی پرمخاطب توانسته است جایی برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک باشد، به‌خصوص در ایران که این شبکه‌ی اجتماعی از محبوبیت بالایی برخوردار است، در نتیجه می‌توان گفت اینستاگرام فضای مناسبی را برای بازاریابی و معرفی کسب‌وکارها به وجود آورده است.

استفاده از این روش برای تبلیغات، به‌خصوص آنکه امروزه در بستر اینترنت بسیار گسترش یافته است، نشان می‌دهد که راه مناسب و تأثیر گذاری است، به ویژه در بین تجارت‌های مختلفی که با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند استفاده از بنرهای تبلیغاتی در این فضا و شبکه‌های اجتماعی راه مناسبی خواهد بود.

در ابتدای گسترش طراحی بنر تبلیغاتی در اینستاگرام، این حرفه دارای هزینه‌های بالایی بود، در نتیجه اکثر کسب‌وکارهای بزرگ از آن برای معرفی تجارت خود استفاده می‌کردند. اما با گسترش این کار و محبوبیت آن در بین کارآموزان، باعث شد قیمت طراحی بنر اینستاگرام نیز کاهش یابد و کسب و کارهای نوپا که به دنبال رشد و توسعه هستند از این روش برای معرفی خود استفاده کنند.

افرادی که مشغول به کار طراحی بنر تبلیغاتی هستند با توجه به تخصص و مهارتی که دارند و ابزار و قابلیت‌هایی که در نظر می‌گیرند، تعرفه‌ی مشخصی برای قیمت طراحی بنر اینستاگرام دارند و در این زمینه سفارش دهنده یا رزرو کننده نیز می‌تواند نظرات و ایده‌های خود را با آن‌ها در میان بگذارد.


طراحی بنر اینستاگرام

طراحی بنر تبلیغاتی از چه زمانی شروع به کار کرد؟

با توجه به آنکه تبلیغات در فضای مجازی و اینترنت روز به روز در حال گسترش است درنتیجه هر روز شاهد کسب‌وکارهای اینترنتی خواهیم بود که سعی دارند تا خود را بین رقبا نشان دهند. برای دیده شدن نیز نیاز به تبلیغات در فضاهایی مانند اینستاگرام یا تلگرام که پرمخاطب هستند خواهند بود.

داشتن بنر برای معرفی تجارت و کسب و کار می‌تواند بر روی مخاطب تأثیر گذار باشد. درگذشته نیز از بنر تبلیغاتی در محیط‌هایی مانند بیلبورد و تابلوهای بزرگ شهری استفاده می‌شد که معمولاً شرکت‌های بزرگ از این روش استفاده می‌کردند و هزینه‌ی زیادی را در برمی‌گرفت. در حالی که با کشیده شدن پای طراحی بنر به اینترنت خصوصاً فضایی مانند اینستاگرام قیمت طراحی بنر اینستاگرام نیز کمتر شده است.

با توجه به آن که کسب‌وکارهای آنلاین نیز گسترش یافته‌اند، اغلب آنها سعی می‌کنند تا با طراحی یک بنر خلاقانه تبلیغاتی، مخاطبان را به سمت خود جذب کنند.

چرا باید طراحی بنر اینستاگرام به‌صورت حرفه‌ای باشد؟

از بنر می‌توان در تمام مکان‌ها و کانال‌ها برای تبلیغات استفاده کرد، در مدرسه و دانشگاه تا طراحی بنرهایی برای اطلاع رسانی و معرفی کسب‌وکار و تجارت. در واقع این کار بهترین گزینه در عرصه تجارت و همین‌طور راهی تأثیر گذار برای دیده شدن و جذب مخاطب است.

طراحی بنر به‌صورت حرفه‌ای در فضایی مانند اینستاگرام راهی مهم و تأثیر گذار برای تبلیغات به حساب می‌آید زیرا هر چه طراحی آن با دقت و حرفه‌ای انجام شده باشد باعث جذب مخاطب و مشتری می‌شود در این صورت قیمت طراحی بنر اینستاگرام نیز افزایش می‌یابد.

با توجه به آنکه افرادی که این طراحی تبلیغاتی را انجام می‌دهند نیز افزایش یافته‌اند، بنرهایی قابلیت دیده شدن و جذب مخاطب را خواهند داشت که خلاقانه و به صورت حرفه‌ای طراحی شده باشند.

روش‌های طراحی بنر اینستاگرام به چه صورتی هستند؟

طراحی بنر می‌تواند در اینستاگرام به‌صورت ایستا یا پویا باشد. در روش ایستا که در سطح شهر و بر روی بیلبوردها نیز قابل مشاهده است، از تصاویر و گرافیک برای ساخت آن استفاده می‌شود.

روش پویا یا متحرک به‌صورت گیف است و حالتی موشن و بی‌صدا دارد، در این صورت قیمت طراحی بنر اینستاگرام افزایش می‌یابد. استفاده از بنر تبلیغاتی گیف می‌تواند تأثیرگذارتر از بنر ایستا یا پوستر باشد.

بنر گیف به کمک نرم‌افزارهای متنوع طراحی شده و در صفحات وب و فضای مجازی استفاده می‌شود. چنان‌که امروزه این شبکه‌ها و فضاها نقش بسیار بزرگی در تبلیغات و بازاریابی به عهده داشته و به کمک روش‌های نوین تبلیغاتی نیز تأثیرگذارتر خواهند شد.


تعرفه و قیمت طراحی بنر اینستاگرام

چه نکاتی را باید برای طراحی بنر تبلیغاتی اینستاگرام رعایت کرد؟

تجارت‌های بزرگ امروزی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را به‌عنوان بخش مهمی از فعالیت خود در بازاریابی قرار داده‌اند زیرا بیننده‌های آن می‌توانند روزانه به بیش از یک میلیون نفر برسند. برای آنکه این نتیجه حاصل شود باید برای استفاده از بنر تبلیغاتی اینستاگرام نکاتی را نیز مدنظر قرار داد.

از جمله برای آنکه بیننده، مشتری و خواننده آن را ببیند، باید طراحی آن حرفه‌ای و هوشمندانه باشد. در واقع رنگ‌ها به‌درستی انتخاب شده باشند و تصاویر انتخاب شده باید سازگار با نام تجارتی باشد که قرار است کسب و کار را معرفی کند.

از محتوا و متنی بر روی آن استفاده شده باشد که برای مخاطب قابل فهم و خوانا باشد. قرار دادن این روش تبلیغاتی در فضاها و شبکه‌های اجتماعی مناسب می‌تواند بازدید را بالا ببرد و در نهایت باید از بنرهای تبلیغاتی به‌درستی استفاده کرد.

برای بنرهای تبلیغاتی اینستاگرام این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به آن که این یک فضای تصویر محور است در نتیجه تأثیر فراوانی را بر روی معرفی محصول و خدمات آن خواهد گذاشت، در نتیجه این کار باید هوشمندانه صورت بگیرد.

هرچه نکات گفته شده با ظرافت و تخصص بیشتری انجام شود باید انتظار داشت قیمت طراحی بنر اینستاگرام نیز افزایش یابد.

از سوی دیگر سپردن طراحی بنر به افراد متخصص و حرفه‌ای که در این زمینه تجربه کافی را دارند ممکن است قیمت طراحی بنر اینستاگرام نیز افزایش یابد. اما اگر طراحی آن به‌صورت اصولی صورت گرفته باشد ارزش این هزینه را دارد.


تعرفه و قیمت طراحی بنر اینستاگرام

آیا سلیقه‌ی مخاطب هدف در طراحی بنر تبلیغاتی اینستاگرام مهم است؟

برای آنکه طراحی هوشمندانه و موفقی داشته باشید باید بدانید چگونه مخاطبین هدف را بشناسید و بدانید که آنها چه سلیقه‌ای دارند و به دنبال چه چیزی هستند. با شناخت از مخاطبین هدف خود می‌توانید به‌راحتی بنر کسب‌وکار خود را طراحی کنید. در واقع بدون شناخت مخاطبان و مشتریان خود نمی‌توان در بستر کسب‌وکارهای نوین و تجارت‌های امروزی موفق بود.

برند سازی به کمک طراحی بنر چگونه امکان‌پذیر است؟

کسب‌وکارهای موفق و بزرگ به کمک بنرها در شبکه‌های اجتماعی و بیلبوردها تلاش می‌کنند تا برند خود را به مخاطبان خود معرفی کنند و آنها با این کار می‌توانند به‌سرعت شناخته شوند و در نتیجه تجارت پرسود و پر رونقی خواهند داشت. تمام این نکات به قیمت طراحی بنر اینستاگرام و مبلغی است که برای این کار در نظر گرفته‌اید.

نتیجه‌ گیری

با توجه به آن که اینستاگرام بستر پرمخاطبی برای بازاریابی و بسیاری از کسب‌وکارها به‌حساب می‌آید، طراحی یک بنر تبلیغاتی می‌تواند باعث رونق و گسترش تجارت و کسب‌وکارها شود.

چنانچه بنر تبلیغاتی توسط افراد متخصص طراحی شده باشد و همین طور در طراحی آن از روش‌های خلاقانه و متفاوت استفاده شده باشد، قیمت طراحی بنر اینستاگرام افزایش می‌یابد. اما این را نیز در نظر داشته باشید که با صرف هزینه‌های کم نیز می‌توان یک بنر تبلیغاتی جذاب و ماهرانه در اینستاگرام داشت.