امروزه بیشتر از نیمی از مردم حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی عضو هستند. بسیاری از آنان از طریق تبلیغات در شبکه اجتماعی اینستاگرام به کسب و کارهای خود رونق می‌بخشند. لازم به ذکر است که تبلیغات از طریق شبکه‌های اجتماعی، یکی از باصرفه‌ ترین و کم‌ هزینه‌‌ترین راه برای خرید و فروش محصولات فروشنده‌ها و مغازه داران است.

پس به همین خاطر یکی از عوامل مهم راه اندازی ایده تبلیغات کمپین انواع شبکه اجتماعی، فروش بیش تر فروشنده ها از این طریق بوده و این راه در این روزهای پرخطر بیماری مرموز کرونا گزینه مناسب برای خرید و فروش کالا و اجناس مورد نیاز هر فردی است. دقت کنید که این ایده تبلیغات کمپین شبکه اجتماعی باعث بالا بردن ارتباط فروشنده و خریدار شده و هر خریداری می تواند بدون هیچ ترافیک و مشکلات اساسی با خیال آسوده و راحت در منزل خود یک خرید عالی و با کیفیت بالا را داشته باشد.

مزایا و ویژگی های مهم در ایده تبلیغات کمپین شبکه اجتماعی

همان‌طور که در بالا برایتان بازگو کردیم، ایده تبلیغات کمپین شبکه اجتماعی، به فروش بیش تر محصولات هر مغازه دار منجر شده و همچنین باعث بیش تر شدن کسب و کارها می شود.

دارای هزینه ی مناسب

هزینه ی تبلیغات و خرید و فروش از این راه نسبت به روش های دیگر کسب و کار خیلی کم بوده و هرکسی می تواند با کم ترین هزینه و با سرمایه گذاری کم در کسب و کار خود به موفقیت برسد و سرمایه ی فعلی خود را افزایش دهد.

ارتباط عالی و هدف گیری مستقیم خریداران

این روش گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد ارتباط با خریدار یا کاربر بوده و رضایت خریدار یا مخاطب را مورد هدف قرار می دهد و از این راه باعث فروختن جنس یا کالای موردنظر خود به آن شخص می شود مثلاً اگر فروشنده ی یک کالا قصد فروش جنس خود به خریدار را دارد می تواند با این روش نوع یا رنگ آن کالا را مختصر و مفید به طرف مقابل خود توضیح داده و خریدار تحت تأثیر قرار گرفته و آن کالا را بخرد..

امکان دسترسی بالا

تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی باعث می شود که فروشنده ها مخاطب و خریداران زیادی پیدا کرده و محصول خود را به فروش برساند. این بدان معنی است که هر صاحب کاری می تواند به خریداران زیادی دسترسی پیدا کند و در آخر با کسب رضایت آن ها از هر نقطه کشور، اجناس و کالاهای خود را با قیمت مناسب به فروش برساند.

تجربه ی کاربری و وفاداری خریدار

همان‌طور که می دانید تبلیغات در شبکه های اجتماعی دارای یک برند از کالا و جنس مورد نظر خود هستند و این برندها اکثراً متعلق به شرکت و کارخانه های معتبر و باتجربه بوده و افراد با مراجعه به سایت این برندها، کالای مورد پسند خود را انتخاب کرده و با اطمینان حاصل کردن از صحت این کالا و برند آن، جنس موردنیاز خود را خریداری می کنند.

دیده شدن برند اجناس

امروزه هر شبکه ی اجتماعی چند هزار کسب و کار را شامل شده و این باعث سردرگمی فکر و خیال هر خریدار می شود پس هر شخصی باید برای معرفی و شناخته شدن کالای خود از تبلیغاتی که برند آن ها را نشان می دهد و معتبر است استفاده کند تا کاربر و مخاطبان زیادی را به خود جذب کند و کسب و کار خود را رونق دهد.

افزایش درآمد

تبلیغات در شبکه های اجتماعی باعث افزایش درآمد صاحبان مشاغل و رونق دادن به کسب و کارهای آن ها می شود.


انواع ایده تبلیغات کمپین شبکه اجتماعی

نکات اساسی در ایده تبلیغات کمپین شبکه ی اجتماعی

اگر قصد راه اندازی ایده تبلیغات کمپین شبکه ی اجتماعی را دارید بهتر است قبل از شروع ذهن و خیال خود را برای این کمپین آماده کنید و با در نظر گرفتن جوانب آن این روش را انتخاب کنید.

بایستی هر شخصی محتوای ویدئویی تبلیغات را با کیفیت بالا در اختیار مشتریان و مخاطبان قرار دهد.

استراتژی مناسب و عالی را برای تبلیغات خود طراحی و انتخاب کنید به عنوان مثال، هشتگ ها امروزه یکی از پرطرف‌ دارترین راه برای جذب کاربر و خریدار در شبکه های اجتماعی هستند.

از همان ابتدا بایستی اعتماد خریداران و مخاطبان را جلب کنید زیرا هر شخصی بدون اعتماد از هر سایت یا شبکه ی اجتماعی خرید خود را انجام نمی دهد.

سعی کنید از کانال یا گروه های ارتباطی قوی استفاده کنید زیرا بیش تر کانال ها برای تبلیغ و دیده شدن کالاهای خود راه اندازی می شود.

امروزه خیلی از سرمایه گذاران کسب و کارهای خود را به صورت تیمی یا گروهی انجام می دهند و این یکی از راه های مناسب برای موفق شدن در آن کسب و کار و رونق بخشیدن به آن است. پس در ابتدا بایستی کار خود را به صورت تیمی و فعالیت گروهی انجام داده و تیم خود را در شبکه ی اجتماعی معرفی کنید تا خریدار با اعضای تیم آشنا شده و با خیال راحت خرید مورد نیاز خود را انجام دهد.

یکی از پرطرف‌ دارترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغ، تلگرام و اینستاگرام است که هرکدام قوانین و مقررات لازم برای ایجاد و شروع تبلیغات را دارد و هر شخصی باید بر اساس آن قوانین شبکه ی اجتماعی خود را برای تبلیغ انتخاب کند.

قبل شروع تبلیغ باید لیست شبکه های اجتماعی معتبر و سیاست گذاری هر فروشنده در آن شبکه را در اختیار داشته باشد تا در حین کار با آن شبکه ها دچار مشکل نشود.

سعی کنید احساسات و رضایت کامل خریداران را در تبلیغات کمپین شبکه ی اجتماعی به دست بگیرید تا در کار خود به موفقیت برسید.

لازم به ذکر است که تبلیغات در این شبکه های اجتماعی روی 97 درصد افراد خریدار تأثیر گذاشته و تنها 3 درصد از آن ها از خرید خود اجتناب می کنند.


ایده تبلیغات کمپین انواع در شبکه اجتماعی

راه هایی برای ایجاد و شروع تبلیغات کمپین شبکه ی اجتماعی

• در ابتدا از رقبای خود اطلاعات کافی داشته باشید.
• محتوا و نوع فروش کالای خود را انتخاب کنید.
• برای جذاب کردن سایت شبکه خود راهکاری در نظر داشته باشید.
• کالا و اجناس موردنظر خود را تا حد امکان تبلیغ کنید.
• سعی کنید در طول کمپین خود، از یک پیام برای تبلیغ استفاده کنید.
• حتماً در بین تبلیغات و غیر تبلیغات هماهنگی و تعادل ایجاد کنید تا خریداران دچار سردرگمی نشوند.
• بایستی از محتوای تبلیغ خود اطمینان حاصل کنید.
• با خریداران و مشتریان خود در ارتباط باشید و سعی کنید که اعتماد آن ها را برای فروش کالا و جنس خود کسب کنید.
• حتماً برای رونق دادن کسب و کار خود از هشتگ مخصوص سایت استفاده کنید و از طریق آن تبلیغات لازم خود را انجام دهید.
• سعی کنید با خریداران و مخاطبان خود صوتی صحبت کنید یا به صورت لایو یا زنده در ارتباط باشید و از کالا و جنس خود اطلاعات لازم را در اختیار آن ها قرار دهید.


ایده تبلیغات کمپین انواع در شبکه اجتماعی

11 نمونه ایده تبلیغات کمپین انواع شبکه اجتماعی

1) ارسال پیشنهادها و نظرات مخاطبان و همچنین تخفیف های آنلاین
2) قرار دادن مسابقات در کمپین خود
3) تشویق برای مشارکت در نظرسنجی های تبلیغاتی
4) نمایش پشت صحنه ی کمپین تبلیغ
5) شرکت کردن در ترندهای مردمی
6) ایجاد کردن هیجان برای محصولات و کالاهای مورد نظر خود
7) دنبال کردن کمپین های پرطرف‌دار و محبوب مردم
8) از تعطیلات برای سوژه¬های خود انتخاب کنید
9) عنوان و محتواهای خوب هفته های پیش یا قبلی را چند بار تکرار کنید
10) مسابقه های متنوع به‌خصوص کپشن نویسی را برای کمپین خود انتخاب کنید
11) هشتگ های لازم را برای رویدادهای خود برگزینید.


نتیجه گیری:

همان‌ طور که در بالا ویژگی و مزایای مهم و اساسی در ایجاد و طراحی یک کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی را برایتان بازگو کردیم حال با رعایت آن اصول و مقررات هر فروشنده می تواند یک کسب و کار با درآمد بالا را برای خود شروع کند و سرمایه ی خود را افزایش دهد.