استعلام هزینه‌های خدمات عکاسی | پیش فاکتور آنلاین

امروزه تلفیق هنر عکاسی با مهارت‌های بازاریابی و فروش جایگاه ویژه‌ای در صنعت تبلیغات دارد؛ اگر چه این رشته به عنوان یک هنر شناخته می‌شود اما بسیار مورد توجه صاحبین کسب و کار قرار گرفته است؛ به صورتی که طی چندین سال گذشته، شاهد رشد بی‌سابقه ایده عکاسی تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف کسب و کار بوده‌ایم.

این موضوع سبب شده، اکنون با تعرفه‌های متعددی از انواع عکاسی تبلیغاتی و صنعتی روبرو شویم که هرکدام قیمت قابل توجهی را از خود به نمایش می‌گذارند و خدمات متفاوتی را به مردم ارائه می‌دهند !

اما شاید برایتان این سوال ایجاد شود که چه عواملی بر روی تعرفه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی تاثیر گذار هستند؟ در پاسخ باید گفت: مشخصه‌های متعددی می‌توانند هزینه نهایی کار شما را تغییر دهند که از جمله آنها می‌توان به: (مهارت عکاس، تعداد تیم عکاسی، مدت زمان پروژه، تجهیزات مورد استفاده، حجم کار و ...) اشاره داشت تمامی عوامل ذکر شده تنها بخش کوچکی از تعرفه عکاسی صنعتی و هزینه عکاسی تبلیغاتی را به وجود می‌آورند و مجموع آنها تعرفه اصلی و نهایی را رقم می‌زند که می‌بایست از طریق فرد سفارش دهنده تسویه گردد.

مهمترین عوامل موثر در هزینه عکاسی تبلیغاتی

قبل از اینکه بخواهیم عوامل تاثیر گذار در هزینه نهایی عکاسی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌بایست دید کلی از انواع عکاسی تبلیغاتی همچون : عکاسی تبلیغاتی غذا ، عکاسی دکوراسیون داخلی و ... داشته باشیم؛ امروزه عکاسی تبلیغاتی به دو بخش دیجیتالی و فیزیکی تقسیم می‌شود که نوع کار و هزینه نهایی هر کدام متفاوت است! در عکاسی تبلیغاتی معمول، محصول نهایی کارفرما به صورت فیزیکی تحویل داده می‌شود؛ اما در عکاسی تبلیغاتی دیجیتال خبری از محصول فیزیکی نیست و در نتیجه هزینه‌های مربوط به چاپ و… کاهش می‌یابد؛ این موضوع به منزله بهتر بودن عکاسی دیجیتالی نبوده و نیست و طبیعتا‌ هر روشی مزیت‌ها و معایبی دارد اما به طور کلی همانطور که پیش‌تر اشاره شد مهمترین عوامل موثر بر روی قیمت نهایی خدمات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، شامل چهار قسمت اصلی و دو بخش فرعی می‌شود عبارتند از:

مهارت عکاس
مدت زمان انجام پروژه عکاسی
تعداد شات‌های ثبت شده
تجهیزات عکاسی

تاثیر مهارت عکاس بر روی قیمت نهایی تا چه میزان می باشد؟

در عکاسی تبلیغاتی مهم‌ترین عاملی که ارتباط مستقیم با قیمت نهایی کار شما دارد، در مهارت عکاس خلاصه می‌شود؛ در واقع می‌توان گفت: این شما هستید که مشخص می‌کنید از چه عکاسی و با چه مهارت‌هایی استفاده کنید و تا چه میزان کاربلد بودن عکاستان حائز اهمیت می‌باشد در این میان لازم است بدانید که در عکاسی تبلیغاتی همه چیز مربوط به ثبت تصویر نیست! بلکه بخش اعظمی از عکاسی صنعتی مربوط به: خلاقیت، نورپردازی و توجه به جزئیاتی است که هرکسی آن را نمی‌بیند و بروز دادن این مهارت‌ها در تک تک شات‌های ذخیره شده است، به گونه‌ای که مخاطب با مشاهده تصویر ثبت شده توسط عکاس، متوجه تفاوت آن با دیگر عکس‌ها شده و به توانایی او پی ببرد. یک سخن قدیمی است که می‌گوید: عکاس با کمترین امکانات نیز عکاس است؛ در این جمله می‌توانیم اهمیت توانایی یک فرد عکاس و ارجحیت داشتن آن به تجهیزات را مشاهده کنیم. در نتیجه کارفرما باید به این نکته یک دید اساسی داشته باشد تا بتواند کار خود را به نحو احسن پیش ببرد؛ به عنوان مثال در قیمت نهایی، مهارت عکاس است. توجه داشته باشید که تجهیزات و امکانات مصرفی نیز نقش مهمی در تغییر قیمت هر عکس دارند. مهارت عکاس در قیمت هر شات عکس مدلینگ تاثیر بسزایی دارد؛ در واقع در این سبک اولین و مهم‌ترین عامل تاثیرگذار!

تاثیر تعداد تصاویر و مدت زمان انجام پروژه در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

دومین عاملی که تاثیر مستقیم بر روی قیمت عکاسی تبلیغاتی دارد مربوط به مدت زمانی است که پروژه به طول می‌انجامد؛ در واقع از آنجایی که عکاسی تبلیغاتی، امری بسیار زمان‌بر است، توجه به زمان عامل مهمی است که در تعرفه نهایی کار شما تاثیر بسزایی دارد و بعضا موجب افزایش یا کاهش کیفیت نیز می‌شود؛ بنابراین دست کم گرفتن این موضوع می‌تواند تبعات غیر قابل قبولی را به همراه داشته باشد. در اکثر اوقات زمان شروع فرایند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از سوی صاحب کار هماهنگ و تعیین می‌شود، چرا که عکاسان به خوبی به اهمیت نورپردازی و زمان آگاه هستند و با این هماهنگی قصد دارند بهترین ساعات روز را برای عکس‌های تبلیغاتی و صنعتی در نظر بگیرند تا جای هیچ شکی در کیفیت کار آنها باقی نماند. در حقیقت سیاست‌های صاحب کار موجب می‌شود ارزش فعالیت عکاسان حفظ شده و مهارت آنها به خوبی قابل رویت باشد.

تاثیر قیمت تعداد تصاویر در تعرفه عکاسی تبلیغاتی

دیگر مورد تاثیر گذار در قیمت و تعرفه عکاسی تبلیغاتی، مربوط به تعداد فریم‌های مورد نیاز کارفرما است. لازم است بدانید در اغلب تعرفه‌های 1399 میزان تعداد شات پایه از سوی مجموعه عکاسی مشخص می‌شود؛ در این صورت اگر به تصاویر بیشتری نیاز داشته باشید، مشخصا هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. اما توجه داشته باشید که این هزینه‌ها صرفا بر اساس "تعداد شات" ارزش گذاری نمی‌شوند! علاوه بر این موضوع عامل دیگری نیز بر قیمت هر شات می‌افزاید و تعرفه عکاسی تبلیغاتی را تغییر می‌دهد که آن هم نوع خدمات عکاسی می‌باشد؛ به عنوان مثال اگر خدمات درخواست شده از نوع عکاسی هوایی باشد به دلیل استفاده از ابزارآلات و تجهیزات پیشرفته و گران‌قیمت، مبلغ نهایی تعرفه نیز دستخوش تغییر خواهد شد و یا در عکاسی غذایی وجود یک فرد به عنوان فود استایلیست که مسئولیت فرم‌دهی به سوژه را دارد نیز می‌تواند در هزینه هر شات تاثیر مستقیم داشته باشد. ناگفته نماند که تمامی عوامل اضافه شده بر هزینه عکاسی تبلیغاتی تاثیر می‌گذارند. در نتیجه کارفرما باید تمامی نیاز‌های خود را به مجموعه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ارائه دهد تا آنها بتوانند بهترین و کامل‌ترین کار ممکن را در نظر گرفته و فاکتور نهایی را بر مبنای تمامی آنچه مورد استفاده قرار گرفته است، لحاظ کنند.

تجهیزات | عامل کلیدی در قیمت هر شات عکس مدلینگ

تجهیزات عکاسی به عنوان آخرین عامل تاثیر گذار در قیمت عکاسی تبلیغاتی شناخته می‌شوند؛ تجهیزات عکاسی بکار گرفته شده، مشخص کننده کیفیت نهایی کار شما هستند (البته لازم به ذکر است در این میان مهارت عکاسی نیز عامل بسیار حیاتی و مهمی است که در اوایل مطلب به تشریح آن پرداختیم)؛ به عنوان مثال در عکاسی پرتره، قیمت هر شات عکس مدلینگ بر اساس: نوع دوربین، لنز و دیگر تجهیزات محاسبه می‌شود. ناگفته نماند که تجهیزات هر خدماتی در فرایند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی متفاوت است؛ به عنوان مثال در عکاسی هوایی از انواع بالابر‌ها و یا Drone ‌استفاده می‌شود تا تصاویر را در ارتفاعی مناسب به ثبت برسانند و یا در عکاسی محصولات از رینگ‌لایت‌ها بهره می‌گیرند تا سوژه به خوبی مورد تابش نور قرار گرفته و جزئیات آن را به خوبی به نمایش بگذارند. بنابراین وجود تجهیزات مناسب و کاربردی نقش مهمی را در ایجاد تعرفه‌های متنوع ایفا می‌کند و نباید نادیده گرفته شود.


سوالات متداول

قیمت هر شات عکس چقدر می باشد؟
برای مشخص کردن قیمت هر شات عکس عوامل مختلفی همچون نوع دوربین، لنز و دیگر تجهیزات اهمیت دارد اما برای اگاهی میتوانید از پیش فاکتور موجود در این صفحه استفاده نمایید.
تعرفه خدمات عکاسی به چه شکل تعیین میگردد؟
تعرفه هر شرکت با توجه به عوامل مختلف همچون: مهارت عکاس ، مدت زمان انجام پروژه ، عکاسی تعداد شات ها و ... مشخص می گردد و نمیتوان عدد ثابتی را برای آن مشخص نمود

استعلام آنلاین خدمات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

پس از ثبت سفارش یک نسخه فاکتور دیجیتال از مواردی که در فرم زیر انتخاب نموده‌اید به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد. لطفا پس از بررسی پیش فاکتور و تصمیم گیری نهایی جهت عقد قرارداد و یا شروع پروژه با شماره تلفن‌های استدیو تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است که این پیش فاکتور هیچگونه ارزش قانونی نداشته و صرفا جهت استعلام اولیه هزینه‌ها صادر می‌گردد.

عکاسی تبلیغاتی، صنعتی و تجاری
آفیش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
انتخاب
مبلغ
500000
عکاسی طلا، جواهر آلات و ساعت
آفیش عکاسی طلا و جواهرآلات و ساعت
انتخاب
مبلغ
800000
عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها
آفیش عکاسی مواد غذایی
انتخاب
مبلغ
800000
عکاسی تبلیغاتی مد، پوشاک و محصولات بافت دار
آفیش عکاسی تبلیغاتی مد، زیبایی، پوشاک و محصولات بافت دار
انتخاب
مبلغ
700000
عکاسی تبلیغاتی سطوح براق و شفاف
آفیش استدیو عکاسی تبلیغاتی سطوح براق و شفاف
انتخاب
مبلغ
800000
عکاسی فضاهای صنعتی، ساختمان، معماری و دکوراسیون
آفیش عکاسی فضاهای صنعتی، ساختمان، معماری و دکوراسیون
انتخاب
مبلغ
800000
عکاسی هوایی و پانوراما
آفیش عکاسی هوایی و پانوراما
انتخاب
مبلغ
1000000
عکاسی خودرو و وسایل نقلیه
آفیش استدیو عکاسی خودرو و وسایل نقلیه
انتخاب
مبلغ
3000000
عکاسی کپی برداری
آفیش استدیو عکاسی کپی برداری
انتخاب
مبلغ
800000
عکاسی همایش، سمینار و مراسم‌ها
شرح خدمات عکاسی عکاسی همایش، سمینار و مراسم‌ها
انتخاب
تعداد
هزینه (تومان)
جمع
عکاسی روزانه بر اساس تعداد ساعت - بدون محدودیت فریم
انتخاب
تعداد
هزینه (تومان)
جمع
+
0
0
پوشش تصویری روزانه 3 دوربینه و تدوین
انتخاب
تعداد
هزینه (تومان)
جمع
+
0
0
پوشش تصویری روزانه با Switch
انتخاب
تعداد
هزینه (تومان)
جمع
+
0
0
شرح خدمات عکاسی عکاسی همایش، سمینار و مراسم‌ها
جمع: 0
مخفینمایش
 
مبلغ قابل پرداخت (تومان): 0

توضیحات تکمیلی استعلام قیمت استدیو عکاسی

40% از مبلغ پیش فاکتور نهایی به عنوان پیش پرداخت و تعیین جلسات عکاسی دریافت میگردد.
در صورت عکاسی خارج از استدیو کلیه هزینه‌های ایاب و ذهاب، حمل و نقل تجهیزات، اسکان نیرو‌ها و تجهیزات و همچنین هزینه‌های آماده سازی مکان عکاسی به عهده کارفرما می‌باشد.
در عکاسی روزانه (ویزیت روزانه) تمامی عکس‌های گرفته شده در جلسات عکاسی بدون روتوش تحویل کارفرما خواهند شد.
در صورت انصراف کارفرما از ادامه کار در هر مرحله، پیش پرداخت مسترد نخواهد شد.
خروجی فایلهای عکاسی با فرمت Tiff و کیفیت اصلی تحویل خواهند شد.