همانطور که می‌دانید تبلیغات یکی از اثرگذار‌ترین شیوه‌هایی است که هر شرکتی با کمک آن طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را در کمترین زمان به بیشترین افراد ارائه می‌دهد. ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار مهم‌ترین فاکتور در جذب مشتریان هستند که باید مورد توجه فراوانی قرار بگیرند تا نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشند.

امروزه شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری با استخدام افرادی که ایده عکاسی تبلیغاتی قدرتمند دارند، تلاش می‌کنند تا ایده‌های نو و جذابی را به عموم مردم ارائه داده و از این طریق به اهداف طولانی و کوتاه مدت خود برسند. ناگفته نماند که ایده‌ها به طور معمول لازم نیست که کاملا به دور از ذهن و غیرقابل پیشبینی باشند تا نتایج ثمربخشی را به نمایش بگذارند؛ اگر به دور و اطراف خود کمی بیش از پیش دقت کنید و هدفتان تولید ایده جدید باشد، درمی‌یابید که از کوچک‌ترین مسائل می‌توانید نیاز‌های مردم را برطرف ساخته و تولید ایده کنید.

نمونه ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار جهان

به طور حتم تاثیرگذار‌ترین ایده‌های تبلیغاتی از ساده‌ترین المان‌ها گرفته شده‌اند. در این بخش می‌خواهیم ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار را در سطح جهان مرور کرده و از یکایک آنها نکاتی را به شما عزیزان گوشزد کنیم.

شرکت نوشابه پپسی


نمونه از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار

همانطور که می‌بینید طراح این تبلیغ به صورت کاملا هوشمندانه سعی کرده است تا قدرت نوشابه پپسی را در بیدار نگه داشتن افراد تنها با یک تصویر ساده به نمایش بکشد. این حقه زیبا از انیمیشن‌ها الهام گرفته شده است؛ تنها کافیست سوژه تبلیغاتی را در کنار چشم یک فرد فتوشاپ کنید و به راحتی هرچه تمام مفهوم خواب و بیداری را به چالش بکشید تا از این طریق به تبلیغ محصول مورد نظر بپردازید.

تبلیغ با استفاده از انیمیشن‌های معروف


نمونه از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار

بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه در سطح شهر این پتانسیل را دارند که در طی روز بیش از هر عنصری در شهر جلب توجه کنند و تنها لازم است که تبلیغ درج شده در آنها جذاب و بدون نقص باشد. در تصویر بالا شاهد تبلیغ خلاقانه بادکنک با استفاده از انیمیشن معروف Up هستید که به سادگی هرچه تمام توجه هر بیننده‌هی را در تمامی سنین مجذوب خود می‌کند. ناگفته نماند که این دسته از تبلیغات ممکن است هزینه بالایی داشته باشند، اما بازخورد باورنکردنی نیز به همراه خواهند داشت

شرکت خودروسازی Ford


 نمونه از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار برای ماشین

از دیرباز تا کنون تبلیغات خودروسازی‌‌ها یک سر و گردن از سایر تبلیغات جلو‌تر هستند و قدرت بیشتری را از خود به نمایش گذاشته‌اند. در تصویر بالا قبل از هرچیز به شعار شرکت اشاره خواهیم کرد؛ متن نوشته شده در تصویر با المان‌های بکار گرفته شده ارتباط مستقیم دارد. "شهر در دستان شماست" با دندانه‌های کلید خودرو فورد که به صورت شهر طراحی شده‌اند در ارتباط است. این تبلیغ تنها یکی‌ از ساده‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌های ارائه شده در مورد شرکت خودروسازی Ford می‌باشد که هویت بصری مناسبی را نشان می دهد. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله " هویت بصری برند چیست " را مطالعه کنید.

قدرت خودرو فورد (Ford)


 نمونه از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار برای ماشین

یکی دیگر از اثرگذار‌ترین تبلیغات شرکت فورد مربوط به تصویر بالا است که به سادگی هرچه تمام قدرت این خودرو را به تصویر می‌کشد. به طور حتم کشیده شدن یک کشتی بزرگ توسط خودرو تصویر جذاب و باورنکردنی را به نمایش می‌گذارد و مخاطبان نیز به شدت با این دسته از تبلیغات موافق هستند. گاهی اوقات در ارائه تبلیغات می‌بایست گامی فراتر از واقعیت‌ها برداشته شود تا بتوان بینندگان را حیرت‌زده کرد و به فروش محصول پرداخت.

دسر میوه‌ای


نمونه از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار

این تبلیغ خلاقانه و اثرگذار تنها با استفاده از دو المان کوچک و کم‌هزینه، پیام مهمی را به بیننده منتقل می‌کند. جای‌گذاری یک موز طبیعی در بسته‌بندی این محصول می‌خواهد به شما بگوید که طعم آن تا چه میزان به واقعیت نزدیک است. اگر تبلیغات دیگر این شرکت را نیز دنبال کرده باشید، درمی‌یابید که این تکنیک تاثیرگذار را با سایر طعم‌ها و میوه‌ها نیز به ثمر رسانده است که از این اتفاق نتیجه می‌گیریم نتایج تبلیغ ارائه شده مناسب و خارق‌العاده بوده است.

تبلیغ مفاهیم اثرگذار


نمونه از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار

مفاهیم مهم و تاثیرگذار سوژه‌های مناسبی برای تبلیغ هستند که با استفاده از کمی خلاقیت می‌توان موجب اثرگذاری هرچه بیشتر آنها شد. در عکس بالا می‌توانید دو ریه سبز را مشاهده کنید که نماد زندگی و تنفس ما انسان‌هاست؛ اگر کمی بیشتر دقت کنید متوجه می‌شوید که کنار ریه‌ها در حال نبودی است. تلفیق مفاهیم مرگ و زندگی با عکس طبیعت این مفهوم را به ما القا می‌کند که با نابودی طبیعت و قطع درختان سلامتی تک‌تک ما نیز به خطر می‌افتد و نباید به این کار ادامه دهیم، چرا که در حال از دست دادن سلامتی خودمان هستیم. این دسته از ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار طرفداران بسیاری داشته و بازخورد به شدت بالایی نیز دارند.

کلام آخر

تمامی نمونه‌های ذکر شده، ایده‌های تبلیغاتی اثرگذار بودند که افراد بسیاری را مجذوب خود کرده‌ و نتایج باورنکردنی را به همراه داشته‌اند. بار دیگر باید گفت که ایده‌های موفق نیازی به پیچیدگی نداشته و می‌بایست در ساده‌ترین حالت ممکن پیام را به مخاطبان منتقل کنند، در غیر این صورت طراحی انجام شده و هزینه آن برای تبلیغات به هدر رفته است و نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

تاثیرگذار بودن ایده‌ها به سبک تبلیغات آنها نیز بستگی دارد و همچنین طراحان و ایده‌پردازان با در نظر گرفتن هزینه و سبک تبلیغ مورد نظر دست به ارزش‌سازی می‌کنند تا نمونه تصاویری را که در طول مقاله مشاهده کردید را به ارمغان برسانند.