بسیاری از شرکت‌ها به دلایلی مانند افزایش بهره وری، تقویت روابط و اهمیت به مشتریان، اقدام به ارائه هدایای تبلیغاتی می‌کنند.
این هدایا میتوانند فواید زیادی را به همراه داشته باشند و سبب مستحکم و طولانی کردن روابط با مشتریان شوند. بنابراین اهمیت و لزوم استفاده از آنها قابل انکار نیست.

در این مطلب قرار است درباره فواید و مزایایی که این دسته از هدایا میتوانند برای شرکت شما به همراه داشته باشند، صحبت کنیم.

چرا هدایای تبلیغاتی مهم هستند

آیا می‌دانید نقطه اشتراک رهبران شرکت‌های بزرگ و موفقی مانند اپل، یاهو، استارباکس، جنرال الکتریک و گوگل چیست؟ تمامی آنها عقیده دارند که شرکت بدون مردمی که بخشی از آن هستند، چیزی نیست. فرقی نمی‌کند که شما یک تیم کوچک شش نفره را در یک فضای کاری اداره میکنید، یا هزاران نفر را در سراسر جهان مدیریت می‌نمایید. در هر حال کارمندان و شرکای شما، برای موفقیت شغلتان بسیار ارزشمند هستند و لازم است فراتر از دستمزد، از آنها تشکر کنید.

شاید بهتر باشد دست از خرید هدایای تکراری که در سال‌های گذشته ارائه داده‌اید برداشته و به گزینه‌های نوآورانه، متفکرانه و مفید فکر کنید. همه گزینه‌ها برای کارفرمایان، کارمندان، سهامداران، سرمایه گذاران، مشتریان، شرکا و هر کسی که میخواهید تشکر خود را به وی ارائه کنید، ارزشی واقعی ارائه می‌دهند.

در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که باید در هنگام خرید هدایای تبلیغاتی میبایست در نظر داشته باشید.

شرکای خود را بشناسید

برای این که بتوانید هدایایی را انتخاب کنید که شادی زیادی برای فرد گیرنده ایجاد میکنند، ابتدا باید با آنها آشنا شوید. مدتی را با مشتریان و همکاران خود سپری کنید و یک یا دو نکته درباره آنها بیاموزید.

به افرادی که با آنها کار می‌کنید، علاقهمند باشید و در مورد خانواده، سرگرمی‌ها، رویاها و اهداف آنها سوال کنید. این امر باعث میشود همکار و مدیر بهتری باشید. همچنین با این کار، افرادی که با آنها همکاری میکنید احساس میکنند که دیده می‌شوند، ارزشمند هستند و از آنها پشتیبانی میشود. بنابراین یک قرار صبحانه غافلگیرکننده در دفتر تشکیل بدهید یا کارمندان خود را برای آخر هفته آرام بخش، به حومه شهر ببرید.هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای شخصی تری بدهید

هدایایی که به شرکای خود می‌دهید، باید به خوبی هدایایی باشند که به خانواده و دوستان خود تقدیم می‌کنید. قطعاً شما نمی‌خواهید یک خودکار با نشان شرکت خود، به خاله مورد علاقه‌تان هدیه دهید. شرکای تجاری شما نیز مستحق تفکر بیشتری هستند.

پس از اینکه با افرادی که با آنها کار میکنید آشنا شدید، به آنچه در مورد خود به شما گفته‌اند فکر کنید و به همه افراد نزدیک شوید. ممکن است شخصی ذکر کرده باشد که عاشق دوچرخه است. بنابراین خرید یک کلاه ایمنی جدید، گزینه خوبی برای وی محسوب میشود. همچنین در صورتی که یک فرد به کتاب خواندن علاقه دارد، میتوانید برای وی کتاب خریداری کنید. آنچه برای یک نفر مناسب است، ممکن است مناسب دیگری نباشد. بنابراین هنگام انتخاب هدایا مراقب باشید و حرفه‌ای بمانید.

در خرید هدایای تبلیغاتی بینظیر و عالی باشید

اگر می‌خواهید شرکا و همکارانتان به شما احترام بگذارند، ابتدا باید به آنها احترام بگذارید. هدایای کاری چیزی نیستند که در آن قادر به کاهش هزینه‌ها باشید؛ البته نباید بودجه خود را نیز هدر دهید. اما اگر می خواهید مردم برای مجموعه شما ارزش بیشتری قائل شوند و از شهرت خوبی برخوردار باشید، هدایای مفیدی به آنها بدهید.

هدایای عمومی که اصلاً با سرگرمی‌ها و علاقه‌های گیرنده مطابقت ندارند، بهتر است اصلاً ارائه نشوند. مردم تلاش و تفکر شما را در هدایای تبلیغاتی خواهند دید. با ایجاد احساس ارزشمند بودن، تاثیری ماندگار ایجاد کرده و روابط تجاری خود را مستحکم سازید.

پایداری و اخلاق را انتخاب کنید

جهان با تولید بیش از حد، زندگی بیهوده و گرم شدن کره زمین دست و پنجه نرم میکند. ارائه هدایای تجاری به روش اشتباه میتواند منجر به هدر رفتن بیشتر شده و وضعیت جهان را بدتر سازد. همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت را به کمیت ترجیح دهید. تمام تلاش‌های خود را برای انتخاب هدایایی عاقلانه انجام دهید.
برای این کار، سفارش خود را ازشرکت‌های پایبند به حفاظت از محیط زیست تهیه کنید و سعی کنید از متریالهای ارگانیک استفاده نمایید. به این ترتیب شما با حمایت از مشاغل پایبند به اخلاق و سالم نگه داشتن کره زمین، پیام خوبی به کارمندان، مشتریان و شرکای تجاری خود خواهید داد.

درست زمان بندی کنید

به سرعت شروع به فکر کردن درباره هدایای تجاری کنید تا وقت کافی برای تهیه داشته باشید و در فشار لحظه آخر گرفتار نشوید. همیشه تلاش کنید که چندین روز زودتر از زمانی که قرار است هدایا را ارائه دهید، آنها را به طور کامل آماده سازید.
همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که تعطیلات مهم همیشه تنها گزینههای در دسترس، برای هدیه دادن نیستند. بلکه شما میتوانید مشتریان و شرکای مهم خود را هنگامی که اصلاً انتظارش را ندارند، با ارائه هدایای تبلیغاتی متعجب سازید.هدایای تبلیغاتی خاص

نمونه‌هایی از هدایای تبلیغاتی

همانطور که گفته شد، برای ارائه چنین هدایایی بهتر است ابتدا افراد مختلف را شناخته و هدایای متفاوتی تهیه کنید. با وجود این در ادامه به برخی از هدایای جذابی که می‌توانید تهیه کنید اشاره می‌کنیم.

پلنر (برنامه ریز)

پلنر وسیلهای است که اغلب کارمندان و افراد عادی به آن نیاز خواهند داشت تا برنامههای خود را سازماندهی کنند. بنابراین میتواند گزینه خوبی برای بسیاری از مردم محسوب شود.

گلدان کاکتوس

یک گلدان کوچک کاکتوس نیز گزینه بسیار خوبی برای کارمندان است. زیرا آنها میتوانند آن را در دفتر کار خود و به مدتی طولانی نگهداری کنند و این مراقبت حس وظیفه شناسی را در آنها زنده نگه میدارد.

با دانستن این چند مورد به یادماندنی‌ترین هدایای تبلیغاتی را به دوستان، همکاران و مشتریان خود بدهید.