کپی رایتر حرفه ای باتوجه به دانشی که از تبلیغات، روانشناسی و مخاطب دارد، کلمات را به صورتی در کنار هم میچیند و با تصاویر و المان ها ترکیب مینماید که بیشترین تاثیر را بر روی بیننده داشته باشد.
کپی رایتینگ در حقیقت یک تبلیغات نوشتاری است، تبلیغات نویسی که که با جملات کیمیاگری میکند، از ترکیب تصاویر و کلمات، اثری هنری تجاری خلق مینماید

که به عمق ذهن مخاطب نفوذ کرده و احساسات خفته او را بیدار می‌ نماید؛ جادوی آن همان جملات کوتاه و تاثیرگذار است.

‌ این کلمات شاید احساس نیاز به یک کالا و یا محصول را بیدار کنند و یا یادآور یک آرزو باشند که مدت هاست توسط مخاطب به فراموشی سپرده شده است. مانند سفر به دور دستها که حالا با حداقل هزینه و یا به صورت اقساطی میتواند به حقیقت بپیوندد.

تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا

کپی رایتینگ با تولید محتوا متفاوت است، یک تولید محتوای حرفه ای جزئی از یک برنامه کپی رایتینگ حرفه ای است؛ تولید کنندگان محتوا سرنخ‌ ها را جذب مینمایند؛ این سرنخ‌ ها بینندگان یا مشتریان بالقوه ای هستند، که در حین جستجو در اینترنت، چشمشان به یک آرزوی قدیمی و یا یک خواسته و نیاز خود می افتد، جرقه ای در وجود آنها زده میشود، کنجکاو میشوند، وارد صفحه شده و آن را میخوانند.

تولیدکنندگان حرفه ای محتوا مطالبی می نویسند که بیننده پاسخ های سوالات خود را بیاید، تولید کننده محتوا به عمق ذهن و قلب مشتری نفوذ کرده و یا توجه به احساسات و نیازهای او، ابهامات را رفع مینماید و به سوالاتش درست و منطقی پاسخ میدهد و نشان میدهد زمان او در این سایت یا شبکه اجتماعی به هدر نرفته است؛ اما نشر آگاهی به تنهایی نمیتواند به فروش بینجامد، این ابتدای داستان است.

سایت طراحی شده است تا چیزی مانند اطلاعات، کالا و یا یک خدمت را بفروشد،کپی رایتینگ میگوید باید چگونه تمام تبلیغات کنار هم چیده شوند تا فروش بیشتر شود.

تمامی برندها در ابتدای تولد گمنام هستند و وقتی در کنار بزرگان قرار می گیرند، جهت جلب نظر مشتری کاری بس دشوار در پیش دارند. اینجاست که نیاز به یک کمپین تبلیغاتی اساسی وجود دارد؛ در این کمپین باید لوگو، مزایای محصول و شعار تبلیغاتی در ذهن مخاطبان ماندگار شوند.

‌ وقتی یک محصول جستجو میشود، معمولا سایتهای بسیاری در مقابل دیدگان مشتری ظاهر میگردد و سایتی که در صدر لیست است، شانس بیشتری برای دیده شدن دارد. یک صفحه فرود خوب با یک محتوای منحصربفرد میتواند مانع دیده شدن بقیه سایتها گردد؛ اما زمانی که کالاها در یک سایت فروشگاهی قرار میگیرند، لیستی ظاهر می گردد که پر از محصولات رقبا میباشد.

مزایای کپی رایتینگ حرفه ای

‌ در یک کپی رایتینگ حرفه ای این وظیفه کپی رایتر است که باتوجه به شناخت خود از مشتری و نیازهای او، از علم تبلیغات و بازاریابی، به خوبی از ترکیب کلمات شعاری را خلق نماید که برای مصرف کننده قابل توجه باشد.

کپی رایتر میداند باید یک جمله ساده تبلیغاتی که به صورت شفاف و صادقانه مزیت محصول را فریاد میزند در کنار لوگو قرار دهد. او خوب میداند اگر در ساخت یک شعار مناسب موفق عمل ننماید در این جادوگری با تبلیغات، تاثیرگذار نخواهد بود. او جمله ای میخواهد که در هر عضوی از کمپین تبلیغاتی بدرخشد، تفاوت نمیکند در بیلبورد قرار گیرد و یا در بنر و یا در سایتهای اینترنتی، این جمله باید آنقدر خود را با بیننده مانوس گرداند که در تبلیغات کلامی و ویروسی، دهان به دهان بچرخد. چه کسی شعار تبلیغاتی"زیبا، جادار و مطمئن" را به خاطر دارد؟

‌ میبایست قبول کنیم؛ مشتری اگر در سایت و یا شبکه های اجتماعی مطلب را خوانده باشد تمام متن در ذهن او نخواهد ماند؛ اما ذهن آماده‌ ای دارد که خلاصه سخنان در ذهن او ماندگار شوند و اینجاست که جملات کلیدی درج شده یا شعار تبلیغاتی درباره محصول، نقش این خلاصه را بازی می کند.مزایای کپی رایتینگ حرفه ای

نقش خلاقیت در کپی رایتینگ

تنها با یک شعار تبلیغاتی نمیتوان بازار را فتح کرد؛ بنرها، بیلبوردها و استندها، کاتالوگ‌ های تبلیغاتی و ... همگی اعضای یک کمپین تبلیغاتی هستند که باید مقتدرانه و خلاقانه در یک راستا حرکت کنند، تنها با تکرار یک جمله نمیتوان راه به جایی برد. باید استراتژی درست داشت و برنامه‌ ریزی شده عمل کرد؛ یک برنامه تبلیغاتی کامل و دقیق که یک کپی رایتینگ حرفه ای آن را با کلمات آراسته است.

‌ در یک کمپین تبلیغاتی کامل تک تک المان‌ های تبلیغاتی چون مصرع های یک شعر کنار هم چیده میشوند و گاهی حتی تبدیل به کتاب هزار و یک شب میشوند، با کمک تمام عناصر تبلیغاتی چاپی و محیطی و دیجیتالی و اینترنتی تمام داستان یک برند را برای مشتریان روایت میکنند و این یک هنر است.

معجزه هنر تجاری است که تمام جملات در تمام آثار تبلیغاتی در عین مستقل بودن و فریاد زدن مزایای یک محصول، تکمیل کننده هم نیز باشند، نمیتوان برروی همه تصاویر کمپین، جملات تکراری نوشت. خلاقیت همیشه جذاب است.خلاقیت در کپی رایتینگ

وقتی یک یخچال تبلیغ میشود؛ معمولا بیلبوردها تصویر یخچالی را به تصویر میکشند که درب آن باز است و همه مواد غذایی رنگارنگ با نظم و ترتیب چیده شده اند و نشان داده میشود چه قدر مواد غذایی در کشوها جا شده اند؛ اما این کافی نیست؛ در تبلیغ اغلب یخچال ها همین تصویر تبلیغ میگردد؛ در این مورد میتوان به تعداد کشوها ها و یا ابعاد یخچال و کشوها و یا حتی وزن کل مواد غذایی که در یخچال جا خواهد گرفت و یا اینکه در قسمت فریزر برای جلوگیری از سر خردن بسته‌ های منجمد شده چه راه‌ کاری اندیشیده شده اشاره کرد تا این اطلاعات بیننده را شگفت زده کرده و در ذهن او بماند. بیاد داشته باشید اولین روایت معمولا روایت ماندگارتری است.

در استندها یخچال درب بسته دیده میشوند؛ اما تنها دیده شدن یخچال و در یک رنگ نمیتواند زیبایی را به کمال نشان دهد، در کپی رایتینگ حرفه ای میدانند ترکیب رنگها و فضاسازی است که هر جمله‌ ای را تاثیرگذار مینماید، یک جمله تبلیغاتی مانند یخچال ایکس در هر دکوراسیونی زیباست، تبلیغ را کامل میکند.

پوسترها نیز بخشی از کمپین هستند که وقتی در صفحات وب قرار میگیرند مانند زمانی که چاپ میشوند تاثیرگذاراند. گذر زمان در پوستر ها با تغییر عناصر اطراف یخچال که با گذشت زمان فرسوده شده اند و یا اشخاص کنار آن پیرتر شده اند؛ اما یخچال همچنان کار میکند و سالم است، اشاره به جنس یخچال و طول عمر آن در کنار گارانتی و خدمات پس از فروش در یک جمله تبلیغاتی این بخش را کامل میکند.

سفارش جملات تبلیغاتی و شعار تبلیغاتی

انتخاب شدن نتیجه اجرای یک برنامه تبلیغاتی کامل و درست است. در استدیو خانه عکس و طرح‌ تمام سعی‌ مان بر آن است تا حد ممکن در این قسمت مشاوره‌ های صحیح داده شده و یا حتی اصلاحاتی صورت گیرد تا کمپین‌ های تبلیغاتی که اجرا میشوند بی نقص باشند.