یک تیزر تبلیغاتی که به خوبی اجرا شود، میتواند پس از اولین مرتبه پخش سبب رشد یک برند شود. این حقیقت بیش از هر چیز، برای تبلیغات خودرو صدق میکند. در طول زمان‌های مختلف، تبلیغاتی به نمایش درآمده‍اند که در با گذشت زمان بسیار محبوب باقی ماندند. در ادامه به هفت مثال از این تبلیغات اشاره خواهیم کرد که سبب میشوند در نوستالژی غرق شوید. پس در این مقاله همراه ما باشید.

تیزر خلاقانه شرکت پژو

‌ آیا تا به حال این تبلیغ تجاری از پژو را تماشا کرده‌اید؟ این یکی از بزرگترین تبلیغاتی است که تاکنون پخش شده و توسط‌ Giovanni Porro انجام شده است. این تبلیغ مرد جوانی را نشان می‌دهد که به عمد به خودروی خود خسارت وارد می‌کند. وی سپس همه شب را صرف جوشکاری می‌کند تا ظاهر خودرو را شبیه به پژو ۲۰۶ در آورد. البته نتیجه کار وی بی نقص نیست که این امر سبب افزایش جذابیت تبلیغات می‌شود. وی روز بعد پس از سخت کوشی زیاد، وسیله‌ای که ساخته است را به گشت زنی در اطراف می‌برد.


تیزر شرکت خودروسازی هوندا

این تبلیغ در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و از جمله بهترین تبلیغات خودرو در همه دوران محسوب می‌شود. هزینه ساخت آن نیز ۱.۳ میلیون دلار بود. در واقع این تبلیغ برای نمایش آخرین مدل هوندا ایجاد شد و در ابتدا در انگلستان منتشر گردید. فقط تصویربرداری آگهی چهار روز زمان برده است. ناگفته نماند که سرمایه گذاری این زمان طولانی، ارزشش را داشت. این تبلیغ نه تنها سبب افزایش اعتبار هوندا شد، بلکه به اندازه کافی ارزشمند بود که جوایز مختلف انتقادی را کسب کند.
تیزر تبلیغاتی شرکت سیتروئن

‌ این تبلیغ یکی دیگر از تبلیغات خودرو شگفت انگیز اتومبیل به حساب می‌آید. این آگهی اولین بار در سال ۲۰۰۴ پخش شد و امروزه از آن به عنوان یکی از بهترین تیزر تبلیغاتی خودرو که تاکنون ساخته شده است، یاد می‌شود.

این آگهی در واقع یک ربات فوق العاده واقع‌گرا در جامه Citroen C4است که حرکات شگفت انگیزی را انجام می‌دهد. این تبلیغ فوق العاده خوب ساخته شده بود و انجام آن به استعدادهای جدی نیاز داشت. یکی از اعضای تیم کسی نبود جز کارگردان برنده جایزه اسکار،‌ Neill Blomkamp. حرکات شگفت انگیز ربات با استفاده از فناوری ضبط حرکت و رقص ایجاد شد. موسیقی متن آن نیز اثر‌ Les Rythmes Digitales بود که بخش جدایی ناپذیری از این آگهی عالی به حساب می‌آید.


بررسی چند تیزر تبلیغاتی خودرو


تیزر تبلیغاتی خودرو Skoda Fabia‌

آیا این خودرو کلاسیک تجاری از‌ Skoda را به یاد دارید؟ تماشای این تبلیغ بلافاصله سبب احساس دلتنگی در شما خواهد شد. این آگهی برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ پخش شد و در واقع برای تبلیغ جدیدترین نسل‌ Skoda Fabia در آن زمان، در انگلستان ایجاد گردید.

‌ این آگهی تبلیغاتی توسط‌ Chris Palmer کارگردانی شده‌است. پخت کیک آن به تنهایی به ۸ نفر، شامل سرآشپزها و سازندگان مدل، نیاز داشت و ۱۰ روز زمان برد. همچنین وزن آن یک تن و نیم بود. این یک موفقیت مهم برای‌ Skoda بود و همچنین جوایز مختلف تلویزیونی را از آن خود نمود.
تیزر تبلیغاتی خودرو فولکس واگن

این تبلیغ برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است و از جمله تبلیغات خودرو کلاسیک محسوب میشود. این آگهی توسط شرکت‌ Donny Deutsch ساخته شد تا جدیدترین خودروی فولکس واگن را تبلیغ کند. در این آگهی پسر جوانی با لباس دارت ویدر سعی می‌‌کند از این نیرو، برای کنترل وسایل مختلف خانگی، سگ خود و حتی یک عروسک استفاده کند.

پس از تلاش‌های مختلف ناموفق، وی با شگفتی در می‌یابد که قدرت‌هایش در واقع می‌توانند خودروی پدرش را روشن کنند که این حقیقت کمی جادوبی است.
تبلیغ شرکت خودروسازی پژو

شعار: این تبلیغ واقعاً نفس را در سینه حبس می‌کند!

در نهایت می‌خواهیم به این تبلیغ از پژو ۴۰۵ اشاره کنیم. لازم به ذکر است که قرار گرفتن این تبلیغ در آخر لیست، به معنای بد بودن آن نیست. این تبلیغ خودرو در سال ۱۹۸۹ منتشر شد و از جمله بهترین تیزر تبلیغاتی اتومبیل در تمام دوران است.

صدای موسیقی‌ Take My Breath Away اثر‌ Berlin ز از جمله ویژگی‌های مهم آگهی به شمار می‌رود و سبب می‌شود این تبلیغ بیشتر به فیلم اکشن شبیه باشد تا تبلیغات معمولی. مانند بسیاری از فیلم‌های اکشن، این آگهی نیز اصلا با عقل جور در نمی‌آید. انفجارهای تصادفی، سوزاندن‌های بی‌دلیل و یک خودروی پژو ۴۰۵ با یک راننده ناشناس که به سرعت حرکت می‌کند. عجله برای چیست؟ چرا او آنجاست؟ به نظر می‌رسد که هرگز متوجه نخواهیم شد.
‌ نکته مهم در تبلیغات خودرو

همانطور که در ابتدای بحث بدان اشاره شد، تبلیغات موثر می‌توانند اهمیت بسیار بالایی در افزایش اعتبار یک برند و محصولات آن داشته باشند. پس لازم است جهت انجام پروژه‌های تبلیغاتی خود، از تیم‌ها و افراد متخصص کمک گرفته و بودجه کافی را به این کار اختصاص دهید. انجام تبلیغات مناسب، می‌تواند شما را از نقطه صفر به صد رسانده و گام بسیار مهمی محسوب شود.

تبلیغات خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ بلکه انجام آن به روش صحیح اهمیت زیادی داشته و سبب پیشرفت کل مجموعه خواهد شد. عکاسی تبلیغاتی و تصویربرداری خطوط تولید از جمله روش‌های تبلیغاتی محسوب می‌شوند که می‌توانند سبب محبوبیت هرچه بیشتر برند گردند.

تا به حال تبلیغات تلویزیون و سایر رسانه‌ها، تا چه حد می‌توانسته‌اند بر تصمیم گیری خرید شما موثر باشند؟