طراحی لوگو تولد تصویری را رقم میزند که چکیده داستان، تاریخ، حال و آینده، آرزوها و ماموریت یک کسب و کار است. یک لوگو خبر از آمال و آرزوهایی را میدهد که مالک آن کسب و کار، از زمانهای دور و دراز و شاید گاهی از همان کودکی برای آینده خود داشتند؛ کودکانی که در میان بازی های کودکانه خود گاهی شاه میشدند و گاهی وزیر و و گاهی چوپان؛ اما در همه حالات، وقتی در آینه نگاه میکردند آینده خود را میدیدند.

وقتی کسی تمام شبانه روزش را صرف ساختن آینده خود میکند، در تمامی آن لحظات در حال طراحی لوگو خود است. مگر میشود قدم در راهی گذاشت بدون اینکه قبل از وارد شدن به آن به انتهای کار نیندیشید و تصویری از آینده آن را در ذهن خود ترسیم نکرد. لوگو خبر از اهداف و آینده کسانی میدهد که قدم در راه آرزوهای خود می گذارند.

انتخاب بهترین طراحی لوگو

لوگو در ساده ترین شکل ممکن ، خبر از هویت شغل و فعالیت شما میدهد؛ یک تصویر یا یک کلمه در قالبی جدید و خلاقانه در سریعترین زمان ممکن داستان شما را روایت میکند. قرار است لوگو از آرزوها و رویاهای شما سخن براند، سخنرانی که با جذاب ترین کلمات ممکن بیان میشود، نه بیننده و شنونده را خسته میکند و نه در نیمه راه او رها میکند. طراحی لوگو خلاقانه چنین ماموریتی را در بهترین شکل ممکن رقم میزند.

طراحی لوگو کار هر طراحی نیست؛ زیرا مسئولیت طراحی شناسنامه‌ای را میبایست به عهده بگیرد که باید روزی به دوردست ترین نقاط کره زمین برود و به جای یک سخنرانی چند ساعته قصه کسب شما را به بهترین نحو ممکن تعریف کند. طراح باید برای خلق چنین اثری پنج گام محکم و خلاقانه بردارد.{mp4}timelapse-logo-design|1280|670|0{/mp4}
Your logo is a visual representation of everything your company stands for

مراحل یک طراحی لوگو خلاقانه

گام نخست: یک لوگو خلاقانه متولد نمی شود، مگر اینکه طراح از داستان لوگوی شما به خوبی مطلع باشد. او باید بداند چرا چنین کاری را شروع کردید، در اعماق قلب شما چه میگذرد، در لایه های زیرین ذهن شما چه اهداف و رویاهایی وجود دارد. شما باید از آنچه که در روح و قلبان میگذرد سخن بگویید. به رویاهایی که به سالهای قبل، قبل تر از اینکه کارو کسبتان را رسما شروع کنید، باز گردید و از تصویر ذهنی خود سخن بگویید. لوگوی شما در حقیقت تصویر ذهنی شما از خودتان است. باید سپس سوار ماشین زمان شوید و به دور دست ترین زمانها سفر کنید و بگویید در آن دوران چه تصوری از شما و کارتان خلق شده است، همه این نکات برای طراحی لوگوی شما می توانند معجزه کنند.

دومین گام طراحی لوگو را حال طراح لوگو هوشمند باید بردارد؛ او باید رقبای شما را در نظر بگیرد، ماهیت حرفه شما را در نظر بگیرد، همکاران نزدیک شما را بشناسد، از وضع بازار شما آگاهی کافی را باید بدست آورد. قرار است با یک لوگو شما را در مقابل رقبا بدرخشاند، قرار است همکاران شما را به شما نزدیک کند، باید مشتریان را با شما همراه کند؛ بنابراین یک طراح ناآگاه هرگز نخواهد توانست این نماد را چنان خلق کند که به فروش منتهی شود، یک لوگویی که تنها اثری هنری میباشد؛ اگرچه زیبا خواهد بود؛ اما نخواهد فروخت و لوگویی که نفروشد بعد از یک مدت، باید در گوشه ای بپوسد.

در گام سوم طراحی لوگو ، باید طراح لوگو سخنان شما را با اطلاعات بازار و ماهیت حرفه شما در کنار هم قرار دهد و آن ها را در هم آمیزد؛ گویی ریسمان محکمی می بافد، فکری باید متولد شود، این لوگو باید چه سخنی را بگوید که هم تصویر ذهنی ما خلق شود و هم بفروشد ، جنبه هنری و اقتصادی باید دو روی این سکه شوند. سخنانی که در عین خلاصه بودن، جذاب باشند و در عین جذاب بودن باید همان تصویری را در ذهن بیننده خلق کنند که شما دوست دارید از محصول شما خلق گردد؛ اما تصویری که احساسات بیننده را تحریک میکند و او را وادار میکند همان کاری را بکند که شما دوست دارید . شما یک طراح حرفه ای نیاز دارید.طراحی لوگو خلاقانه

گام چهارم طراحی لوگو ترسیم اشکال لوگو میباشد؛ باید تصمیم بگیرید، باید انتخاب کنید، گاهی اشکال هندسی میتوانند به خوبی سخنان ما را بیان کنند و فکر ما را جامه عمل بپوشانند، گاهی یک کلمه در کنار یک تصویر، خود گویای داستان ماست و گاهی فقط یک کلمه کافی است. چه کسی میداند شاید خود صاحب حرفه بتواند بهترین نظر را در این زمینه بدهد؛ زیرا اوست که لوگوی خود را در بیلبورد های بزرگ خیابانی تصور میکند، به استندهای لوگو خود می اندیشد، بعد می ایستد و به عنوان یک بیننده این بیلبورد و یا استند ها را نگاه کرده و از آن تمجید میکند.

یک طراح هرچه قدر هم حرفه ای باشد مانند صاحب یک حرفه نمیتواند آن لحظه شکوهمند را که بینندگان آن لوگو را می ستایند تصور نماید؛ زیرا این آرزوهای اوست. کمک کنید طراح، شکل لوگو شما را ترسیم نماید، از آرزوهای خود برای برندتان سخن بگویید و او را در احساسات خود شریک کنید؛ یک طراح عالی و هوشمند به سخنان شما با دقت گوش میدهد و در احساسات شما شریک میشود.

حال که اشکال را یافتید باید به رنگها نیز توجه نمایید، به صفحه زمینه ای که لوگوی شما را در آغوش خواهد کشید هم توجه نمایید. به طراح کمک کنید رنگها و اشکالی را در هم آمیزد که بیشترین نزدیکی را به هویت حرفه شما داشته باشد؛ اگرچه گاهی ساختارشکنی جواب میدهد.

و گام پنجم طراحی لوگو پایان یک داستان و شروع داستان دیگری است. ما در استدیو خانه عکس و طرح داستان تبلیغات را با طراحی لوگو شروع میکنیم و با طراحی انواع تبلیغات کاغذی و اینترنتی ادامه میدهیم، سعی میکنیم آرزوهای شما را برای کسب و کارتان همچون ابیات یک شعر کنار هم بچینیم و در گوش شنوندگان زمزمه کنیم. ما میخواهیم آوازه داستان شما به دوردست ها برسد ، چون یک آب روان در جویی که به دریا میرسد. دوست داریم دلمان را با دل شما گره بزنیم.


بهترین طراحی لوگو در ایران

طراحی لوگو استدیو خانه عکس و طرح

طراحی لوگو خلاقانه در استدیو خانه عکس و طرح

خلاقیت هوشمندانه میتواند ساختارشکنی را موفق نماید؛ البته این کاری است که ریسک دارد و ممکن است شکست بخورید. کسب و کارهای کوچک نوپا در این زمینه راحتتر می توانند ریسک کنند؛ زیرا راحتتر می توانند لوگوی خود را تغییر دهند. با هر تغییر، داستان شما تغییر خواهد کرد. اما کسب و کار بزرگ برایشان این ریسک بسیار پرهزینه تر خواهد بود؛ زیرا وسعت کار گسترده تر دارند؛ لذا تلاش مضاعفی را برای تغییر یک داستان در ذهن مخاطبان باید به خرج دهند.