آرم استیشن یا همان لوگو موشن در حقیقت نوعی تبلیغات موشن گرافیکی است که توجه آن بر روی لوگو و نشان تجاری کسب و کارها می‌باشد؛ در واقع آرم استیشن به انیمیشنی گفته میشود که آرم یا لوگوی شرکتها و برندهای گوناگون متحرک سازی شده و با استفاده از افکتهای نوری و گرافیکی مختلف و متناسب با شکل و نوع آرم به جهت استفاده‌های تبلیغاتی تولید می‌شوند. آرم استیشن ها اغلب موارد استفاده‌های متنوعی داشته و از جمله وب سایت، معرفی لوگو یا آرم در ابتدای فایل های ویدویی و یا در طراحی کاتالوگ دیجیتال کاربرد دارند.


پیشینه آرم استیشن چیست ؟

قدیمی‌ترین نمونه‌های تلاش برای بدست آوردن توهم حرکت در طراحی ایستا را می‌توان در نقاشی‌های دوران نوسنگی غارها پیدا کرد، در جائیکه حیوانات با چندین شکل پای روی‌هم افتاده مجسم شده‌اند، که آشکارا کوششی برای رساندن احساس حرکت است.

سفالینه‌ای متعلق به مردم شهر سوخته یافت شده‌است که نقوش روی این جام، تکراری هدفمند دارد و حرکت را نشان می‌دهد. تکراری که پایه و اساس هنر انیمیشن امروز است. ساخت آرم استیشن ها در جهت ثبت لوگو هر مجموعه در ذهن مخاطب تولید میشود و در این راستا ( تحقق در بیاد آوری لوگو و آرم ) علاوه بر رعایت المانهای مهم هویت بصری برند سعی در افزایش زمان نمایش لوگو دارد.

Inspiring Examples of
Subtly Animated Logos
آرم استیشن (لوگو متحرک) چیست؟

لوگو متحرک یا همان آرم استیشن در واقع نمایش پیوسته یک کلیپ کوتاه از حرکت نشان تجاری شماست که می‌تواند در فرمت‌هایی همچون: Gif و SVG ساخته شود.

اما اگر بخواهیم راجب تاثیر لوگو استیشن صحبت کنیم؛ می‌بایست به این موضوع اشاره داشت که با توجه به تعداد بالای کسب و کارهای امروزی، بسیاری از شرکت‌ها لوگویی مشابه با رقبای خود دارند! به همین دلیل ساخت آرم استیشن به شما کمک می‌کند تا از نمای دیگر لوگو خود را در ذهن افراد ثبت کنید.

در واقع داشتن یک لوگو استیشن خلاقانه و منحصر‌به‌فرد مخاطبان را وادار می‌سازد تا لوگو شما را نگاه کنند که این موضوع تاثیر مستقیم بر روی برندینگ کسب و کار شما دارد.

توجه‌ها به سمت شماست!؟

نسبت به آنچه تاکنون درباره لوگو استیشن گفته شد، به آسانی می‌توان به این موضوع پی‌برد که هدف از ساخت آن تنها جلب توجه در میان کاربران است؛ بخصوص در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی! ضمن اینکه در صورت داشتن یک آرم استیشن اصولی کاربران نگاهی متفاوت به سوی برند شما خواهند داشت و در صورت نیاز به کالا یا خدمات شما، اولین چیزی که در ذهن آنها پدیدار می‌شود؛ قطعا نشان تجاری متحرک شماست.

برای ساخت آرم استیشن به چه نکاتی باید توجه شود؟

ساخت آرم استیشن همچون طراحی آرم و لوگو در نگاه اول، می‌تواند بسیار ساده باشد، اما اگر همچین تصوری را دارید باید به شما گفت که سخت در اشتباهید! یک لوگو استیشن، هرچند ساده دارای داستانی مختص به خود است که شاید ساعت‌ها بر روی آن فکر شده باشد، بنابراین اگر قصد ساخت یک لوگو متحرک برای کسب و کار خود دارید، باید نکات بسیار مهم را مد نظر داشته باشید، که از جمله آنها می‌توان به:

جلب توجه: همانطور که پیشتر نیز ذکر شد زمانی که صحبت از آرم استیشن می‌شود؛  همچون طراحی بروشور هدف اصلی جلب توجه است، پس به دنبال ایده‌های منحصر‌بفرد و جدید باشید.
کپی نکنید: با توجه به اینکه امروزه بسیاری از نشان‌های تجاری مشابه یکدیگر هستند؛ بسیار مهم است که کپی نکنید!
روایت داستان شما : یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های لوگو استیشن، روایت داستان برند و نشان تجاری شماست! زمانی که کسب و کار شما داستانی برای گفتن داشته باشد، مخاطبان خود را با آن ارتباط می‌دهند. طراحی برند بوک در این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است
همه چیز مربوط به احساسات است: بسیاری از عموم مردم همواره تمامی تصمیم‌های خود را با توجه به احساسات خود انجام می‌دهند؛ داشتن یک لوگو متحرک خلاقانه می‌تواند به میزان قابل توجهی بر روی احساسات مخاطبان شما تاثیر گذار باشد.
توجه به ترندها: کسب و کار شما فارغ از اینکه در چه زمینه.ای فعالیت می‌کند؛ می‌تواند همراه با اخبار و حواشی روز گام بردارد! آرم استیشن می‌تواند برند شما را با آخرین تحولات عصر، همگام کرده و نمایی متفاوت از خدمات شما را به مشتریان انتقال دهد.