راهنمای سفارش عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید از قسمت راهنمای عکاسی استفاده کرده و با اصطلاحات و سبک‌های عکاسی بیشتر آشنا شوید.

استعلام هزینه‌های خدمات عکاسی

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌های عکاسی آگاه شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر نمایید.


عکاسی پوشاک یا مد (Fashion) شاخه‌ای از عکاسی تبلیغاتی میباشد که هدف اصلی آن نمایش لباس است.

این رشته از عکاسی از اواخر دهه 50 میلادی با ظهور عکاسان بزرگی مثل ریچارد اودون Richard Avedon، ایروینگ پن Irving Penn و هلموت نیوتن Helmut Newton به دوران اوج خود رسید و بعد از آن نیز همواره مورد توجه عموم بوده است تا جایی که بسیاری از مدل های عکاسی مد از افراد مشهور به حساب می آیند.

عکاسی لباس معمولا با ژانرهای دیگر عکاسی مثل پرتره، زیبایی (Beauty)، طبیعت، معماری و دیگر هنرها آمیخته می‌شود. ولی نکته ای که بسیاری از عکاسان در نظر ندارند این است که هدف اصلی عکاسی مد معرفی و نمایش پوشاک بوده و ابعاد زیبایی‌شناسی آن در مراحل بعدی حائز اهمیت میباشند.

زیر شاخه‌های اصلی عکاسی پوشاکـ عبارتند از ـ ـ ـ

عکاسی پوشاک در استودیو

کلیات این شاخه، مانند عکاسی صنعتی (عکاسی محصول) است و با مدل و هم بدون مدل انجام میشود. کادر و زاویه در این فضای عکاسی باید با دقت زیادی انتخاب گردد. همچنین نورپردازی آن باید به گونه‌ای باشد که جزئیات قابل مشاهده باشند و در عین حال رنگ نهایی عکس کاملا مشابه خود آن لباس باشد. بدیهی است که نوع نورپردازی برای بافت های مختلف پارچه متفاوت است.

تصاویر خروجی این سبک عکاسی معمولا برای فروش آنلاین و کاتالوگ محصولات به کار میرود.

عکاسی لایف استایل | Lifestyle

در این نوع عکاسی، پوشاک مختلف را در فضاهایی که به صورت روزمره از آنها استفاده می‌گردد مشاهده می‌کنیم و سعی بر آن است که مانند عکسهای تبلیغاتی و فضاسازی شده به نظر نرسند. در این ساختار، سوژه عکس میتواند فقط خود لباس به تنهایی باشد.

از این عکسها معمولا در تبلیغات محیطی و فضای مجازی استفاده میشود.

عکاسی High Fashion

در این زیرشاخه عکاسی لباس، همه چیز به صورت اغراق آمیز به تصویر کشیده میشود. گریم های بسیار پرزرق و برق، دکورهای انتزاعی و ژست های غیر عادی مدل تنها بخشی از جزئیات این نوع تصاویر هستند. در واقع عکاسی HighFashion نوعی ابزار برندینگ محسوب میشود و الزامی به نمایش کامل لباس در آن وجود ندارد.

خروجی‌های این جلسات عکاسی بیشتر در مجلات معتبر مد مانند Vogue, Elle, Harper`s BAZAAR و بسیاری از سایتهای معتبر دیگر نمایش داده میشوند.

پروژه ایده آل عکاسی لباس

در نهایت، یک پروژه عکاسی پوشاک نیازمند پیش تولید و همکاری یک تیم بزرگ شامل عکاس، استایلیست، گریمور، طراح صحنه، ادیتور عکس و بسیاری عوامل دیگر میباشد تا خروجی قابل قبولی تولید شود که لباس به خوبی در آن نمایش داده شده و از لحاظ بصری نیز جذاب باشد.

استودیو خانه عکس و طرح مفتخر است که حرفه‌ای‌ترین ابزارآلات ممکن و اعضایی که هرکدام سابقه انجام پروژه های بزرگ و بین المللی را داشته و جوائز متعددی نیز کسب کرده اند در کنار خود دارد تا در این زمینه بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
عکاسی مد | پوشاک و متعلقات
Rated 4.80/5 - Based on 632 Votes
Thank you for rating this article.
نمونه قرارداد عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید پیش ‌نویس قرارداد عکاسی را مطالعه فرمایید، لازم بذکراست که عقد قرارداد انجام پروژه منوط به درخواست کارما خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در پروژه‌های عکاسی کارفرما متهد است امضای دیجیتال استدیو را حذف ننماید. استدیو جهت ادیت تنها فایل‌هایی را می‌پذیرد که دستکاری نشده باشند.