نزدیک به نیمی از طلای دنیا نزد دولتها بصورت شمش (قطعه‌های طلا) نگه داری میشود. طلا همیشه ارزش خود را حفظ کرده است. از سال ۱۸۴۰ تا ۱۹۰۰ میلادی، هزاران نفر طی جریانی که به هجوم برای طلا یا تب طلا معروف شد، در کالیفرنیا، کلرادو، یوکون در کانادا، آفریقای جنوبی و استرالیاو از همه مهمتر جزایر هاوایی بخت خویش را برای دستیابی به طلا آزمودند.

عکاسی از این فلز ارزشمند، جواهر آلات و فلزات نظیر آن یکی از مهمترین و لذت‌ بخش ترین شاخه عکاسی صنعتی / هنری بشمار میرود. این شاخه از عکاسی تجربه، امکانات و تجهیزات منحصر بفردی را می‌طلبد که استدیو خانه عکس می‌تواند آنها را در اختیار مشتریان خود قراردهد.

مهم‌ترین قسمت عکاسی از جواهرات، نور است. سایه‌های تیره ( مثل سایه‌ای که توسط فلاش دوربین تولید می‌شوند) می‌توانند به راحتی ظرافت جواهرات را از بین ببرند و با ایجاد کنتراست بالا از زیبایی تصویر نهایی بکاهند. به همین دلیل این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد که هنگام نوردهی به تصویر، از همه جهات نورپردازی شود.نمونه پروژه‌های انجام شده عکاسی طلا و جواهرآلاتمعمولا در عکاسی جواهرات نورهای سافت یا دیفیوز شده بهترین انتخاب محسوب می‌شوند. استفاده از فلاش روی دوربینی (اسپید لایت) در عکاسی جواهرات معمولاً نتایج قابل قبولی ندارد. علت رد‌شدن فلاش اکسترنال یا روی دوربینی ، زیاد بودن شدت نور در سطح جواهر است که موجب بازتاب شدید نور و ایجاد سایه بلندتر از انتظار می‌شود.

مزایا، عکاسی تبلیغاتی زیورآلات چیست ؟

عکاسی از طلا و جواهر به منظورهای مختلفی انجام می‌شود ولی نقطه مشترک تمامی آنها در جذب نگاه مشتری خلاصه می‌شود؛ عکاسی تبلیغاتی زیورآلات، همانند دیگر شاخه‌های عکاسی صنعتی ، نیازمند تجهیزات و دانش کافی در این زمینه است؛ از همین رو باید بدانید نتیجه کار شما زمانی مجذوب کننده خواهد بود که از افرادی با تجربه، برای عکاسی از محصولات آنتیک خود کمک بگیرید.

امروزه با توجه به ورود بسیاری از کسب و کارها به عرصه دیجیتال، شاهد رشد بی‌سابقه عکاسی از طلا و جواهرات هستیم؛ در این میان باید بدانید که استفاده از تصاویری باکیفیت و خلاقانه، قطعا تاثیر بسزایی در فروشگاه شما خواهد داشت.

عنصر خلاقیت در عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهر

به منظور عکاسی از طلا و جواهر همچون عکاسی هوایی از تجهیزات بسیار زیادی استفاده می‌شود؛ اما باید بدانید که خلاقیت اصلی‌ترین عنصر کلیدی در این سبک از عکاسی است؛ در عکاسی تبلیغاتی طلا و جواهر باید توجه داشته باشید، تنها ثبت تصویر باکیفیت از محصول ملاک نیست! بلکه توجه به جنبه‌های زیبایی شناختی در اولویت است. با توجه به توضیحات داده شده می توان نتیجه گرفت داشتن ایده عکاسی تبلیغاتی یکی از مهم ترین نکات در این زمینه می باشد

برای عکاسی از طلا و زیورآلات همچون عکاسی تبلیغاتی لباس نیاز به یک بک‌گراند نیاز دارید؛ استفاده از پس زمینه‌های طرح چوب و شیشه‌ای متداول ترین طرح‌های پیشنهادی هستند که جلوه‌ای ویژه را به محصولات شما می‌افزایند؛ علاوه بر آن توجه به عنصر تکمیل کننده، مسئله دیگری است که در عکاسی از طلا و جواهر، مورد توجه قرار می‌گیرد؛ در واقع از آنجایی که زیورآلات کالایی ریز و کوچک هستند، برای ثبت تصاویر از آنها به عنصری تکمیل کننده دیگری همچون: جعبه‌های چوبی، آینه و… نیاز دارید.Creating Jewelry Advertising Videos
(with out Without Model) for Commercial Use
دوربین و تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به چه شکل باید باشد ؟

عوامل متعددی در این سبک از عکاسی دخیل هستند و این مسئله ارتباط مستقیم با قیمت عکاسی طلا و جواهر دارد؛ اما اگر بخواهیم تجهیزات مورد نیاز را به صورت تکنیکال مورد ارزیابی قرار دهیم، نور و لنز دوربین مهمترین المان هایی هستند که بر روی تصویر نهایی شما تاثیر می گذارند. برای تامین نور عکاسی زیورآلات دو راحل وجود دارد؛ 1. استفاده از نورهای پرتابل و شاخه ای 2. استفاده از لایت باکس عکاسی.

هر دو این راه حل ها نور مناسب برای عکاسی شما را فراهم می سازند؛ اما اگر به دنبال عکاسی راحت تری هستید، استفاده از لایت باکس عکاسی بهترین انتخاب پیش و روی شماست؛ لایت باکس ها یا همان خیمه های عکاسی اندازه بسیار کوچکی دارند و به راحتی قابل حمل هستند؛ بسیاری از خیمه های عکاسی به نور داخلی LED مجهزاند که به راحتی می توانید، میزان شدت و کلوین (سردی و گرمی) آنها را تنظیم کنید.


راهنمای سفارش آنلاین عکاسی زیورآلات | طلا و جواهـر

جهت سفارش آنلاین عکاسی صنعتی | تبلیغاتی شما میتوانید با تکمیل و ارسال فرم ذیل درخواست خود را ثبت کرده و در لیست بررسی اولیه سفارشات قرار بگیرید.

ژانر عکاسی ( موضوع عکاسی ) مورد نظر را انتخاب نمایید*
عکاسی طلا، جواهر آلات و ساعت
ساختار و تقسیم‌بندی عکاسی طلا، جواهر آلات و ساعت*
عکاسی ساعت و موارد مشابه (دستبند، آویز و ...) زمینه تک رنگ
عکاسی ساعت و موارد مشابه (دستبند، آویز و ...) زمینه تک رنگ
عکاسی تبلیغاتی ساعت و موارد مشابه (دستبند، آویز و ...) با طراحی صحنه
عکاسی تبلیغاتی ساعت و موارد مشابه (دستبند، آویز و ...) با طراحی صحنه
عکاسی انگشتر، حلقه و موارد مشابه از نظر ابعاد زمینه تک رنگ
عکاسی انگشتر، حلقه و موارد مشابه از نظر ابعاد زمینه تک رنگ
عکاسی تبلیغاتی انگشتر، حلقه و موارد مشابه از نظر ابعاد با طراحی صحنه
عکاسی تبلیغاتی انگشتر، حلقه و موارد مشابه از نظر ابعاد با طراحی صحنه
سنگ‌های زینتی، قیمتی، جواهرات با چیدمان و طراحی صحنه
سنگ‌های زینتی، قیمتی، جواهرات با چیدمان و طراحی صحنه
عکاسی تبلیغاتی با مدل
عکاسی تبلیغاتی با مدل
در صورتی که سبک یا فضای خاصی از عکاسی مد نظر دارید، نمونه مشابه آن را برای ما ارسال کنید
Drag & Drop Files Here Browse Files


تاثیر لنز ماکرو در عکاسی زیورآلات

مورد دیگری که در عکاسی از طلا و جواهر بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ لنز دوربین شماست؛ تفاوتی ندارد که از دوربین DSLR یا دوربین کامپکت (بدون آینه) برای عکاسی استفاده می کنید؛ باید بدانید که در عکاسی از طلا و جواهر توجه به لنز از خود دوربین مهم تر است؛ استفاده از لنز ماکرو در این سبک از عکاسی به شما این امکان را می دهد تا تصاویر خود را با اندازه واقعی و نهایت کیفیت و جزئیات به ثبت برسانید.

تعرفه عکاسی از طلا چقدر است ؟

برای توضیح میزان تعرفه عکاسی طلا باید به موارد متفاوتی توجه نمود به طور مثال آیا سوژه عکاسی نیاز به چیدمان متنوع دارد ؟ و یا نیاز به طراحی صحنه دارد ؟ از این جهت ما به شما پیشنهاد میکنیم برای مشاهده تمامی تعرفه ها از صفحه استعلام هزینه‌های خدمات عکاسی ما دیدن نمایید.