برچسب ها | TAGS | BLOG | بلاگ

عکاسی تخصصی صنعتی

عکاسی صنعتی یا عکاسی محصول به نوعی از از عکاسی گفته میشود که هدف آن نشان دادن دقیق و کامل محصول و یا نحوه تولید آن است.این شاخه از عکاسی تسلط زیادی به نورپردازی را میطلبد زیرا متریال هر سوژه، سایز و ساختار هندسی آن رفتار متفاوتی نسبت به نور داشته و هر کدام متدهای نورپردازی متفاوتی دارند.


Photography Technic
نورپردازی و تکنیک عکاسی صنعتیهمچنین انتخاب زاویه مناسب عکاسی با مشورت کارفرما تاثیر بسزایی در نمایش مناسب محصولات دارد. عکاسی صنعتی معمولا در استودیو و با تجهیزات حرفه‌ای انجام میشود و استفاده از فضاهایی که برای این منظور ایزوله نشده‌اند تا حدی این فرایند را مشکل و در برخی موارد غیر ممکن می‌نماید. برای مثال یک سوژه تمام استیل را نمیتوان در فضای باز و زیر نور مستقیم خورشید تصویربراری نمود. ویرایش تصاویر صنعتی نیز بسیار اهمیت دارد بطوری که میبایست ایرادات ظاهری، پرسپکتیو و ... برطرف شود اما جزئیات صدمه‌ای نبینند.انجام عکاسی صنعتی مستلزم همفکری و تبادل اطلاعات مناسب بین کارفرما و مجری میباشد تا کار با بهترین کیفیت ممکن تولید شود.


طراحی و خلاقیـتی مضاعفـ ـ ـ


امروزه به دلیل تغییر نوع مصرف و رفتار مصرف کنندگان تبلیغات بسیار خلاقانه تر شده‌اند. به منظور هر چه بهتر رساندن پیام‌های تبلیغی به مخاطبان و متفاوت جلوه نمودن، مطالعات استراتژیک این ارتباط برای شرکت‌های تبلیغاتی امری ضروری‌است. دشوارترین کار در تبلیغات برقرارکردن تعادل میان خلاقیت و اصول اخلاقی و حرفه‌ای است.