برچسب ها | TAGS | BLOG | بلاگ

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی شاخه‌ای شیرین و مشکل از عکاسی است که هدف آن معرفی شرکت، محصول، خدمات و ... است تا مشتریان بالقوه، جذب آن شوند. در عکاسی تبلیغاتی، خلاقیت نقش بسزایی دارد.
در عکاسی تبلیغاتی برخلاف عکاسی صنعتی الزامی نیست که سوژه بصورت کامل در آن نمایش داده شود، بلکه میبایست حسی که مشتری تجربه خواهدکرد را انتقال دهد، همچنین ایجاد حس کنجکاوی از دیگر اهداف عکاسی تبلیغاتی است.


عکاسی تبلیغاتی


در این نوع عکاسی محدودیت تکنیکی وجود ندارد و میتوان آنرا با تصویرسازی، المان‌های گرافیکی، مونتاژ و سایر ابزار طراحی ترکیب نمود. برای پیش برد یک پروژه عکاسی تبلیغاتی موفق، تیم عکاسی و تیم‌های وابسته به آن مانند دکور، گریم و ... نیز میبایست برنامه ریزی دقیقی انجام داده و هماهنگ گردند تا پروژه در کمترین زمان و با هزینه معقولی انجام شود.


طراحی و خلاقیـتی مضاعفـ ـ ـ


امروزه به دلیل تغییر نوع مصرف و رفتار مصرف کنندگان تبلیغات بسیار خلاقانه تر شده‌اند. به منظور هر چه بهتر رساندن پیام‌های تبلیغی به مخاطبان و متفاوت جلوه نمودن، مطالعات استراتژیک این ارتباط برای شرکت‌های تبلیغاتی امری ضروری‌است. دشوارترین کار در تبلیغات برقرارکردن تعادل میان خلاقیت و اصول اخلاقی و حرفه‌ای است.