نرم افزارهای زیادی برای طراحی لوگو وجود دارد ولی نقطه مشترک تمامی آنها در پشتیبانی از فرمت‌های وکتور ( برداری ) است.
خروجی این نرم افزارها در اصل گرافیک برداری است و به پیکسل وابسته نبوده و میتوان از آنهای در هر سایزی با کیفیت اصلی و بدون مخدوش شدن استفاده نمود.

در گرافیک وکتوری (برداری) تصویر در قالب مجموعه‌ای از مشخصات هندسی مانند نقاط، خطوط، منحنی‌ها، دایره‌ها و چند ضلعی‌ها ذخیره می‌شود.

1- نرم افزار ادوبی ایلوستریتور | Adobe Illustrator

Adobe Illustrator Icon شرکت ادوبی قطعا شرکت برتر در زمینه نرم افزارهای گرافیکی حال حاضر در دنیاست. یکی از بهترین نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت که میتواند در زمینه طراحی لوگو کمک شایانی به شما بکند، ایلوستریتور نام دارد. به دلیل وکتور بنیان بودن، این نرم افزار در زمینه طراحی های گرافیکی فوق العاده عمل می کند و هم در زمینه لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم این نرم افزار عالی عمل می کند.

برخی از توانایی‌های این نرم افزار:

ابزار رسم برداری بسیار پیشرفته
ابزار تایپ لمسی
قابلیت پیشرفته وکتور سازی فایلهای بیت مپ
قابلیت رنگ آمیزی و طرح ریزی به صورت Perspective
امکان وارد کردن چندین فایل در طرح ایلوستریتور
قابلیت طراحی طرح‌های Vector های بسیار پیچیده
پشتیبانی SVG انیمیشن

وب سایت: adobe.com


2- نرم‌افزار گرافیکی Inkscape

Inkscape logo این نرم افزار طراحی گرافیک جایگزین بسیار مناسبی برای Adobe Illustrator جهت تولید تصاویر وکتور است و برای طراحانی که با فایل‌های SVG کار می‌کنند انتخابی مناسب خواهد بود. اما کاربران این نرم‌افزار باید توجه داشته باشند هر آنقدر که این نرم‌افزار در تولیدفایل‌های وکتور حرفه‌ای است توانایی تولید تصاویر Jpeg. را ندارد. اما با این حال هنوز هم چیزی از ارزش‌های آن کم نخواهد شد. چراکه کاربران به راحتی می‌توانند از طریق کدهای این برنامه به طراحی بپردازند. همچنین رابط کاربری دوستانه و راحت، تجربه کار با آن را هم برای مبتدیان و هم برای حرفه‌ای‌ها دلپذیر می‌کند. همچنین بهره‌مندی از فیلترها و افکت‌های جذاب شاید گزینه دیگری برای انتخاب این نرم‌افزار جهت انجام کارهای گرافیکی باشد. از دیگر ویژگی‌های بارز این نرم‌افزار توانایی خواندن فایل‌های eps. است که این مورد برای طراحان و گرافیست‌ها بسیار قابل توجه خواهد بود. پس اگر قصد تولید فایل‌های گرافیکی وکتور را دارید و چندان نمی‌توانید با محیط کاربری نرم‌افزار Illustator ارتباط برقرار کنید، به شما این نرم‌افزار را به عنوان یکی از بهترین نرم افزار های طراحی پیشنهاد می‌کنیم.

برخی از توانایی‌های این نرم افزار:

پشتیبانی از سیستم‌های رنگ مختلف و رنگ‌آمیزی راحت
کاملاً رایگان و کد منبع باز
پشتیبانی از افکت‌ها و فیلترهای جذاب

وب سایت: inkscape.org


3- نرم افزار کورل دراو | Corel Draw

Corel Draw Icon کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، طراحی لوگو، کارت ویزیت، طراحی بسته‌بندی و ... نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، قدیمیتر است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است.

برخی از توانایی های این نرم افزار

پشتیبانی از طیف وسیعی از فایل‌های گرافیکی
قابلیت ذخیره‌ی Template و بازخوانی آن (Import and Export Template)
اضافه شدن ابزار Table به منظور کشیدن جدول
قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time
قابلیت Object Manager که قابلیت‌های زیادی به گرافیست می دهد
توانایی کار با فایلهای برنامه

وب سایت: coreldraw.com

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
مقالات برتر | پرتال آموزشی | استدیو خانه عکس و طرح
Rated 4.92/5 - Based on 12 Votes
Thank you for rating this article.