راهنمای سفارش عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید از قسمت راهنمای عکاسی استفاده کرده و با اصطلاحات و سبک‌های عکاسی بیشتر آشنا شوید.

استعلام هزینه‌های خدمات عکاسی

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌های عکاسی آگاه شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر نمایید.


عکاسی و تصویر برداری هوایی بیش از 100 سال یعنی از زمانی که انسان توانست برای اولین بار پرواز کند و دوربین فیلمبرداری نیز اختراع گردید، قدمت دارد. این روش، در واقع دیدن و گرفتن عکس و فیلم از داخل یک وسیله پرنده و از مناظریست که از روی زمین بخوبی دیده نمی شوند. تصویربرداری هوایی چه بوسیله ماهواره باشد، چه وسایل پرنده سرنشین دار و یا وسایل پرنده بدون سرنشین، یکی از زیباترین و کاربردی ترین روشهای تصویربرداری در دنیاست تا با استفاده از تسلط هوایی بتوان شمایی کامل از پروژه ها و فعالیتها بدست آورد.در گذشته در صورت عدم دسترسی به سطوح مرتفع و مسلط، برای داشتن یک عکس یا فیلم هوایی از یک کارخانه، ساختمان در حال احداث و یا مراکز تجاری و پروژه‌ها می بایست از یک هواپیما یا هلیکوپتر سرنشین دار استفاده می‌شد که هزینه‌های گزافی داشت و اغلب برای تبلیغات مقرون بصرفه نبود و فقط بالاجبار در موارد اضطرار استفاده میشد.

امروزه با توجه به ورود وسایل پرنده بدون سرنشین و همچنین دوربینهای کوچک با کیفیت تصویر و سرعت بالا به دنیای تکنولوژی، این امکان برای اشخاص، شرکتها و همچنین مدیران پروژه فراهم‌شده که با صرف هزینه‌های بسیار کمتر از گذشته، امکان استفاده از تصاویر و فیلمهای هوایی با وضوح و کیفیت بسیار عالی برای نه تنها معرفی و تبلیغ محصولشان بلکه مشاهده پیشرفت کار پروژه‌ها و سطح عمومی تحت فعالیت عمرانی‌شان داشته باشند.

مزایای پرنده‌های بدون سرنشین در عکاسی هوایی

کم هزینه و ارزانترند.
بسیار کم صداتر هستند و میزان آلودگی صوتی آن در مناطق مسکونی ناچیز بوده و همچنین تاثیر منفی آنها بر محیط زیست بسیار کمتر است.
برای نشست و برخاستن نیازی به فرودگاه یا Helipad (محل نشست و برخاست هلیکوپتر)، ندارند.
بوسیله سیستمهای تثبیت کننده تصاویر که بر روی وسایل پرنده بدون سرنشین استفاده می شوند وضوح و کیفیت تصاویر گرفته شده همسان و در بعضی موارد حتی بهتر از عکسها و تصاویر گرفته شده توسط انواع وسایل سرنشین دار است.
سرعت پروسه اجاره و دریافت مجوزها بسیار کوتاه بوده و نیاز به هماهنگی های نظامی ندارد.
تصاویر دریافتی در آسمان بطور همزمان بصورت Full HD در روی زمین قابل مشاهده می باشد.
به علت عدم حمل مسافر امنیت نیروی انسانی به خطر نمی‌افتد.
قابلیت مانور بسیار بیشتری نسبت به هلیکوپترهای سرنشیندار را داشته، امکان نزدیک شدن به سطح زمین تا فاصله بسیار نزدیک را دارند و میتواند در جهات مختلف و زاویه های گوناگون حرکت کنند.

در میان وسایل پرنده بدون سرنشین هلیکوپتر به عنوان یکی از کامل ترین و قابل انعطاف ترین آنان برای تصویر برداری و عکاسی هوایی در دنیا استفاده های پرشمار دارد. این پرنده، با دقت پرواز بسیار بالا توانایی گرفتن عکس و فیلم از موضوعات و اشیاء ثابت و متحرک در زوایای مختلف و منحصر به فرد را دارا می باشد.

کاربردهای عکاسی هوایی

کاربردهای بیشماری برای عکاسی و تصویر برداری هوایی توسط هلیکوپتر بدون سرنشین وجود دارد که تقاضا را برای این پرنده بسیار بالا برده است. هم اکنون شرکتهای متعددی در تمام نقاط جهان به انجام این کار مبادرت می ورزند.

تصویر برداری و عکاسی هوایی از سکوها و اسکله های نفتی
تصویر برداری و عکاسی هوایی از کارخانجات صنعتی و تولیدی جهت معرفی و تبلیغ
تصویر برداری و عکاسی هوایی از پروژه های و فعالیت های نفتی در خشکی و دریا جهت نشان دادن پیشرفت کار در فازهای مختلف
تصویر برداری و عکاسی هوایی از پروژه های سد سازی در مناطق صعب العبور یا کوهستانی
تصویر برداری هوایی ، عکاسی و کنترل هوایی مناطق حفاظت شده حیاط وحش حیوانات
تصویر برداری و عکاسی هوایی از مسابقات مختلف ورزشی (اتومبیل رانی، موتور سواری، قایق رانی، اسکی، فوتبال، گلف و ...)
تصویر برداری و عکاسی هوایی در صنعت سینما (مستند سازی و فیلمهای سینمایی)
تصویر برداری و عکاسی هوایی از ساختمانهای در حال ساخت و پروژه های عمرانی
تصویر برداری و عکاسی هوایی از نفتکشها،کشتی ها، و شناورهای عملیاتی
تصویر برداری و عکاسی هوایی از مراکز تجاری، همایشها، مزارع و کشتزارها و ...
تصویر برداری و عکاسی هوایی از جشن ها و رژه ها و دیگر مراسم ها از آسمان

ویژگیهای فنی سیستم تصویربرداری هوایی

گرفتن عکس با وضوح بالا و فیلم با کیفیت 4k توسط دوربینهای تثبیت شده و ضد لرزه از موضوعات در حال حرکت و ثابت در فواصل و ارتفاعات مختلف (ارتفاع تا 1000 متر) در جهات و زوایای مختلف به مدت یک ساعت بوسیله هلیکوپترهای بدون سرنشین و ارسال همزمان تصویر از هلیکوپتر به زمین و کنترل آن از روی زمین که دقت تصویر برداری و عکاسی را بسیار بالا می برد و به فیلمبردار این امکان را می دهد که تصویر ارسالی را قبل از گرفتن عکس یا فیلم مشاهده کند.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
عکاسی هوایی | تصویربرداری هوایی
Rated 4.85/5 - Based on 287 Votes
Thank you for rating this article.
نمونه قرارداد عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید پیش ‌نویس قرارداد عکاسی را مطالعه فرمایید، لازم بذکراست که عقد قرارداد انجام پروژه منوط به درخواست کارما خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در پروژه‌های عکاسی کارفرما متهد است امضای دیجیتال استدیو را حذف ننماید. استدیو جهت ادیت تنها فایل‌هایی را می‌پذیرد که دستکاری نشده باشند.