راهنمای سفارش عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید از قسمت راهنمای عکاسی استفاده کرده و با اصطلاحات و سبک‌های عکاسی بیشتر آشنا شوید.

استعلام هزینه‌های خدمات عکاسی

شما می‌توانید بصورت آنلاین از هزینه خدمات و تعرفه آیتم‌های عکاسی آگاه شده و در صورت نیاز پیش فاکتور صادر نمایید.


عکاسی تبلیغاتی همانند عکاسی صنعتی وظیفه به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول یا پروداکت را به شکلی کاملتر در خود دارد.

در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می‌کند تا حد امکان تصویری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذاشته شود . عکس تبلیغاتی میبایست تمام خصوصیات یک عکس حرفه‌ای را دربرگیرد و به مولفه‌های مهم دیگری نیز نیازمند است. هدف از عکاسی تبلیغاتی تنها معرفی کالا نیست بلکه تشویق و ترغیب مشتری به خرید و استفاده از آن محصول است. به بیان ساده‌تر عکس تبلیغاتی می‌بایست بیننده را به خرید کالا ترغیب کند، درست به مانند یک ‌تیزر‌! ‌اما‌ با‌ راه‌ و ‌روشی‌ متفاوت.

تاثیر عکاسی تبلیغاتی در مخاطب

هنگامی که به یک آگهی تبلیغاتی نگاه می‌کنید اولین چیزی که توجه شما را جلب میکند چیست؟ آیا نوشته‌های تبلیغ است؟ به احتمال زیاد جواب شما منفی است. اکثر افراد اولین موردی که در یک آگهی تبلیغاتی می‌بینند تصاویر آن آگهی است. اغلب اوقات نیز همین تصاویر هستند که باعث می‌شوند مخاطب نوشته‌های آگهی را مطالعه نمایید.

سوال اینجایست که عکاسی تبلیغاتی چیست؟ به زبان ساده عکاسی تبلیغاتی، عکس گرفتن از محصولات و یا خدمات یک مجموعه است.

تصاویرعلاوه بر اینکه میبایست جذاب و با کیفیت باشند در قدم اول باید بیننده را به خود جذب کرده و در یک نگاه چشمگیر باشد. چندین روش برای عکاسی تبلیغاتی از یک محصول و خدمات برای آگهی‌های تبلیغاتی وجود دارد. عکاس تبلیغاتی می‌تواند هنگام استفاده از یک محصول از آن عکاسی کند و یا در مقابل یک پس زمینه خالی عکاسی کرده و سپس با استفاده از جلوه‌های بصری و افکت‌های گرافیکی آن را اصطلاحا تصویرسازی (ساخت یک تصویر نهایی از ترکیب چند تصویر و یا اضافه کردن المان‌های گرافیکی) نماید.

خلاقیت در عکاسی تبلیغاتی

عکاس تبلیغاتی برای متمایز ساختن نحوه عکاسی در ابتدا میبایست بداند به چه نوع تصاویری نیاز دارد، عکس تبلیغاتی مورد نظر در چه فضاهایی نمایش داده میشود، قصد ارائه چه پیامی را داشته و هدف از عکاسی تبلیغاتی چیست.

برای این منظور میبایست قبل از شروع عکاسی مود بورد (Mood Board) و ایده اولیه را با همفکری سایر عوامل دخیل در پروژه طراحی کرده سپس نسبت به تهیه و ساخت المانهای لازم درصحنه از قبیل دکور، لباس، وسایل و ... اقدام نماید. در مرحله بعدی نورپردازی ای طراحی میگردد که متناسب با حال و هوای عکس و ایده مورد نظر باشد. همچنین انتخاب مدل مناسب برای تصاویری که در آنها شخصی حضور دارد تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی عکس خواهد داشت.

در مرحله ویرایش و تصویرسازی برای عکس بسته به فضایی که در آن آرائه میشود و همنشینی آن با سایر تصاویر، تغییرات لازم اعمال میگردد. باید در نظر گرفت که در یک مجموعه عکس تبلیغاتی، تصاویر در عین متفاوت بودن میبایست یک دستی خود از لحاظ بصری و معنایی حفظ نمایند.

شما میتوانید به محتوی صفحات وب سایت رای داده و نظر ارزشمند خود را ثبت نمایید.
استدیو تخصصی عکاسی تبلیغاتی | تجاری
Rated 4.77/5 - Based on 941 Votes
Thank you for rating this article.

PHOTO ILLUSTRATION

نمونه تصویرسازی | عکاسی تبلیغاتی

Before Before Product Original Image
After After Composite Image
Before Before Original Image
After After Illustrated Version
نمونه قرارداد عکاسی

در صورت تمایل می‌توانید پیش ‌نویس قرارداد عکاسی را مطالعه فرمایید، لازم بذکراست که عقد قرارداد انجام پروژه منوط به درخواست کارما خواهد بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی

در پروژه‌های عکاسی کارفرما متهد است امضای دیجیتال استدیو را حذف ننماید. استدیو جهت ادیت تنها فایل‌هایی را می‌پذیرد که دستکاری نشده باشند.